More
  Home Krátké správy Jedna z najhodnotnejších farmaceutických firiem na svete, Johnson & Johnson, hlási zmiešané výsledky za prvý štvrťrok 2024. Tržby medziročne vzrástli o 2 % avšak tesne zaostali za očakávaniami, manažment tiež korigoval očakávania.

  Jedna z najhodnotnejších farmaceutických firiem na svete, Johnson & Johnson, hlási zmiešané výsledky za prvý štvrťrok 2024. Tržby medziročne vzrástli o 2 % avšak tesne zaostali za očakávaniami, manažment tiež korigoval očakávania.

  Jedna z najhodnotnejších farmaceutických firiem na svete, Johnson & Johnson, hlási zmiešané výsledky za prvý štvrťrok 2024. Tržby medziročne vzrástli o 2 % avšak tesne zaostali za očakávaniami, manažment tiež korigoval očakávania.

  Kvartálne výsledky Johnson & Johnson

  Johnson & Johnson predstavila vo štvrtok pomerne zmiešaný výkaz ziskov za prvý štvrťrok. Prispôsobené príjmy prekonali odhady, keďže tržby v jej segmente medicínskych zariadení vzrástli, zatiaľ čo tržby boli takmer v súlade s odhadmi. Výsledky prvého štvrťroka prišli krátko po rozšírení JNJ v kardiovaskulárnom priestore akvizíciou firmy Shockwave Medical.

  Tržby farmaceutického giganta Johnson & Johnson dosiahli 21,38 miliardy USD, čo bolo tesne pod očakávaniami Wall Street vo výške 21,40 miliardy USD. Tržby vzrástli o 2,3 % oproti rovnakému obdobiu pred rokom. Firma hlásila čistý zisk vo výške 5,35 miliardy USD, alebo 2,20 USD na akciu, pričom upravený zisk dosiahol 2,71 USD, prekonávajúc odhady vo výške 2,64 USD. Ide o veľký rozdiel oproti predchádzajúcemu rovnakému štvrťroku, keď JNJ hlásila čistú stratu kvôli nákladom spojeným s kontroverznými záväzkami.

  Na menej svetlom tóne JNJ hlásila slabé tržby v oblasti výrobkov pre oči a chirurgických zariadení. Jednotka výrobkov pre zrak hlásila pokles tržieb o 3,3 % na 1,26 miliardy USD, ale JNJ je presvedčená, že v budúcnosti sa bude diať obrovské zlepšenie. Medzitým farmaceutický predaj priniesol tržby vo výške 13,56 miliardy USD a vzrástol takmer o 1 % ročne. Segment bol však ťahaný dolu jeho nepopulárnou očkovacou látkou proti Covidu, keď bez nej vzrástli farmaceutické tržby takmer o 7 %.

  Výhľad na rok 2024

  Výhľad na rok 2024 bol skorigovaný. Očakávané celkové príjmy sa zmenili z rozsahu 87,8 miliardy až 88,6 miliardy USD na rozsah 88,0 miliardy až 88,4 miliardy USD. Nový rozsah tržieb naznačuje rast v rozsahu 4,7 % – 5,2 % oproti predchádzajúcemu rozsahu 4,5 % – 5,5 %. Upravený zisk na akciu sa očakáva v rozsahu 10,57 USD až 10,72 USD oproti predchádzajúcemu očakávaniu 10,55 USD až 10,75 USD. Rozsah zisku naznačuje rast v rozsahu 6,6 % – 8,1 % (predchádzajúci rozsah 6,4 % – 8,4 %).

  V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 348,1 miliardy USD a jej akcie za posledný rok klesli o -12,8 % a v súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 144,4 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.