More

  Britský maloobchod so športovou módou JD Sports kúpi amerického konkurenta Hibbett za viac ako 1 miliardu EUR. Hlavným cieľom britskej firmy je rozšíriť svoju prítomnosť v USA.

  Britský maloobchod so športovou módou JD Sports kúpi amerického konkurenta Hibbett za viac ako 1 miliardu EUR. Hlavným cieľom britskej firmy je rozšíriť svoju prítomnosť v USA.

  Akvizícia na linke JD Sports-Hibbett

  Britská firma so športovou módou JD Sports predložila miliardovú ponuku na kúpu amerického konkurenta Hibbett, keďže najväčší britský predajca športového oblečenia sa snaží rozšíriť svoju prítomnosť v USA. JD Sports uviedol, že uzavrel záväznú dohodu o plnom odkúpení Hibbettu za 82 EUR na akciu v hotovosti, ponúkajúc 21 % prirážku oproti cenám spoločnosti Hibbett.

  „Dnes je významným míľnikom pre JD Sports, keď podnikáme tento transformačný krok ako globálny líder v odvetví športovej módy prostredníctvom tejto transakcie s Hibbettom,“ uviedol výkonný riaditeľ JD Sports Régis Schultz. „S Hibbettovou veľmi doplňujúcou sa stopou predstavuje táto transakcia logický krok v našich strategických rastových plánoch, ktoré nám ďalej umožňujú uspokojiť dynamické požiadavky spotrebiteľov na celom svete.“

  Britská značka uviedla, že po dohode by jej celkové tržby v Severnej Amerike dosiahli 5,5 miliardy EUR, pričom predaje v USA by tvorili približne 40 % obratu skupiny, čo je nárast oproti súčasným 32 %. JD Sports, ktorý predáva Adidas, Nike a ďalšie hlavné športové značky, zamestnáva viac ako 75 000 ľudí. Za rok 2023 hlásil EBITDA vo výške 512,03 miliónov EUR.

  V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 7,8 miliardy USD a jej akcie v tomto roku klesli o -24,6 % a za posledných 12 mesiacov klesli o -27,8 %. V súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 1,5 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.