More

  Tesla znižuje ceny. Americký výrobca elektrických vozidiel znížil ceny na viacerých dôležitých trhoch vrátane Číny a Nemecka. Cenová vojna v Číne tak pokračuje. Je to dobrý krok od spoločnosti, ktorá je jedným z najhorších akciových titulov v rámci S&P 500?

  Tesla znižuje ceny. Americký výrobca elektrických vozidiel znížil ceny na viacerých dôležitých trhoch vrátane Číny a Nemecka. Cenová vojna v Číne tak pokračuje. Je to dobrý krok od spoločnosti, ktorá je jedným z najhorších akciových titulov v rámci S&P 500?

  Tesla znižuje ceny

  Tesla znížila ceny niektorých modelov v Nemecku a inde v Európe, na Strednom východe a v Afrike, oznámil hovorca v nedeľu. Tento krok prichádza potom, čo spoločnosť v tomto víkend otvorila cenu v Číne a vo Spojených štátoch. V Nemecku automobilka znížila cenu svojho modelu Model 3 s pohonom zadných kolies na 40 990 eur (43 670 USD) z 42 990 eur, kde cena bola od februára.

  Tesla tiež cez víkend znížila ceny na viacerých dôležitých trhoch vrátane Číny a Nemecka. Americká automobilka vykázala za prvý štvrťrok prvý pokles predaja za takmer štyri roky. Líder na globálnom trhu s elektrickými autami začal razantne znižovať ceny už pred vyše rokom. V Číne teraz automobilka znížila cenu vozidla Model 3 o 14-tisíc jüanov (1815 eur) na necelých 232-tisíc jüanov. Minulý týždeň Tesla oznámila aj zlacnenie svojich hlavných modelov v USA o približne 2000 dolárov.

  Tesla čelí rastúcemu tlaku z Číny, ktorá je najväčším automobilovým trhom na svete a miestne automobilky tam vyrábajú lacnejšie modely.
  Spolumajiteľ a šéf Tesly Elon Musk minulý týždeň oznámil, že jeho spoločnosť na celom svete prepustí viac ako 10 % svojich zamestnancov. Zároveň priznal, že automobilka sa pripravuje na prvý celoročný pokles predaja od svojho vzniku

  Tesla je pritom najhoršia akcia v S&P 500 v tomto roku. Dokonca väčším prepadákom ako Boeing, ktorý bojuje s veľkými problémami na viacerých frontoch.  Cenová vojna v Číne sa stupňuje a americká automobilka nie je jediná, ktorá na to dopláca. Avšak je pravdou, že širokému trhu sa nesmierne darí, zatiaľ čo výrobca elektrických vozidiel tápa.

   V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 452,4 miliardy USD a jej akcie v tomto roku klesli o -42,8 % a za posledných 12 mesiacov klesli o -12,6 %. V súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 142,1 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.