More

  Akcie Kering klesajú o 9 % na najnižšiu úroveň od roku 2018 kvôli slabému predaju Gucci. Výsledky materskej spoločnosti značiek Gucci, Yves Saint Laurent, Balenciaga a ďalších, kontrastuje s výsledkami konkurenčných firiem.

  0
  Akcie Kering klesajú o 9 % na najnižšiu úroveň od roku 2018 kvôli slabému predaju Gucci. Výsledky materskej spoločnosti značiek Gucci, Yves Saint Laurent, Balenciaga a ďalších, kontrastuje s výsledkami konkurenčných firiem.

  Akcie spoločnosti Kering klesli po tom, čo luxusná skupina varovala, že zisk v prvej polovici roka klesne v dôsledku prepadu predaja Gucci, jej najväčšej značky. Tržby podniku klesli v prvom štvrťroku na porovnateľnej báze o 10 %, čo je v súlade s varovaním, ktoré skupina oznámila v marci. Yves Saint Laurent, jej druhá najväčšia značka, zaznamenala porovnateľný pokles tržieb o 6 %, zatiaľ čo Bottega Veneta vzrástla o 2 %, a to vďaka dvojcifernému rastu v Severnej Amerike, západnej Európe a na Strednom východe.

  Akcie klesli až o 8,9 % na najnižšiu úroveň od roku 2018. Prepad akcií a výsledky spoločnosti Kering o 20 % v tomto roku kontrastuje so ziskami francúzskych rivalov LVMH a Hermes. Skupina Louis Vuitton Moet Hennessy dosiahla v prvom štvrťroku organický rast tržieb o 3 %. Spoločnosť Hermes, ktorá tiež odolala poklesu lepšie ako väčšina podobných spoločností, ohlási tržby vo štvrtok.

  Kering sa snaží oživiť zašlú slávu Gucci, ktorá tvorí viac ako dve tretiny jej prevádzkového zisku. Luxusná skupina minulý rok vymenovala nového kreatívneho riaditeľa Gucci, Sabato De Sarno, ktorého návrhy začali do obchodov prichádzať vo februári. Kering varoval, že obrat bude chvíľu trvať, pretože trh s luxusným tovarom sa ochladzuje.

  Predstavitelia firmy varovali, že opakujúce sa prevádzkové výnosy klesnú o 40 % až 45 % v prvých šiestich mesiacoch tohto roka. Stalo sa tak po tom, čo porovnateľné tržby v Gucci klesli v prvom štvrťroku o 18 % kvôli slabému dopytu v Číne.

  Ďalšie krátke správy

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.