Vykúpenie SailPoint

Spoločnosť SailPoint Technologies zaoberajúca sa kybernetickou bezpečnosťou včera súhlasila s vykúpením súkromnou kapitálovou skupinou Thoma Bravo za 6,9 miliardy dolárov. Podľa podmienok dohody dostanú akcionári SailPointu v druhej polovici roka 2022, keď sa transakcie uzavrie $65,25 za akciu v hotovosti, čo predstavuje prémium 48 % k 90-dňovej objemovo váženej priemernej cene SailPointu, uviedla spoločnosť vo vyhlásení.

SailPoint sa špecializuje na vývoj softvéru súvisiaceho so správou identity a prístupu, ktorý pomáha podnikom zmierniť neželaný prístup používateľov a znížiť riziko úniku citlivých údajov. Dohoda by mohla pomôcť firme urýchliť jej prechod na model softvéru ako služba (SaaS) bez výraznej kontroly, ktorým čelia verejne obchodované spoločnosti.

Rovnako by jej prostriedky Thoma Bravo mali pomôcť financovať potenciálne transformačné akvizície. SailPoint sa tak po dokončení transakcie sa stane súkromnou spoločnosťou a jej akcie budú stiahnuté z burzy . Akcie SailPoint Technologies včera v reakcii stúpli o +29,16 % na $64,05.

Generálny riaditeľ spoločnosti SailPoint Mark McClain uviedol, že dohoda umožní spoločnosti pokračovať v dlhodobom raste s väčšou flexibilitou a rozšíriť svoje trhy na základe dodatočného kapitálu zo súkromných zdrojov. akciová spoločnosť. „Na našom cieľovom trhu sme prenikli na približne 10 %. Máme veľký priestor na rast, pokiaľ ide o to, čo pridáme do nášho portfólia,“ povedal McClain.

Horúci kyberbezpečnostný trh

Kybernetická bezpečnosť je horúcim sektorom pre výkupy vďaka pandémii COVID-19, ktorá vedie k práci na diaľku, ako aj kvôli ruskej invázii na Ukrajinu, ktorá viedla k prudkému nárastu kybernetických útokov. Spoločnosť Datto, poskytovateľ bezpečnostných riešení, bola tiež v pondelok prijatá medzi súkromných investorov vedených spoločnosťou Insight Partners v rámci obchodu v hodnote 6,2 miliardy dolárov.

Spoločnosť Thoma Bravo, ktorá spravuje aktíva v hodnote viac ako 103 miliárd dolárov, bola väčšinovým akcionárom spoločnosti SailPoint pred jej prvou verejnou ponukou (IPO) v roku 2017. Do konca roka 2018 však opustila svoju pozíciu.

Spoločnosti súkromného kapitálu sa čoraz viac zameriavajú na softvérové ​​spoločnosti, keďže dopyt po cloude počas pandémie Covid prudko vzrástol. Minulý mesiac Thoma Bravo uzavrel dohodu v hodnote 10,7 miliardy dolárov na kúpu spoločnosti Anaplan so sídlom v San Franciscu, poskytovateľa softvéru na obchodné plánovanie.

V reakcii na vykúpenie akcií SailPoint včera stúpli o +6,24 % aj akcie CyberArk Software, hlavného konkurenta SailPointu. Izraelská spoločnosť, ktorej sme sa nedávno venovali v našej analýze akcie CyberArk: Bude firma ťažiť z rastu celého odvetvia, sa aktuálne nachádza blízko svojich historicky najvyšších úrovní.

Akcie SailPoint


Ďalšie novinky zo sveta investovania

xtb
xtb
ZDROJReuters
Predchádzajúci článokE-commerce gigant Shopify rozdelí svoje akcie v pomere 10:1
Ďalší článokAkcie Warner Bros. Discovery po oddelení od AT&T debutovali na burze
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno