Dohoda Affirm a Walmart

Akcie Affirm včera vzrástli o viac ako 15 % a dostali sa tak na najvyššiu úroveň od februára 2022, americká fintech spoločnosť rozšírila svoj ju fukciu „kúpte teraz, zaplať neskôr“ (BNPL) so spoločnosťou Walmart. Možnosť BNPL spoločnosti bude teraz ponúkaná kupujúcim pomocou samoobslužných pokladní Walmart. Predstavitelia firmy Affirm už dlhšie poukazovali na výskum ktorý ukázal, že väčšina zákazníkov chcela pri pokladni možnosť BNPL.

Predstavitelia firmy Wallmart uviedli, že funkcia BNPL bude k dispozícii zákazníkom v samoobslužných pokladniach v 4 500 obchodoch Walmart v Spojených štátoch amerických. Pat Suh, senior viceprezidentka pre príjmy spoločnosti Affirm, uviedla, že nedávny prieskum spoločnosti ukázal, že 54 % Američanov chcelo, aby maloobchodníci ponúkali možnosť BNPL pri pokladni. Dodala, že poskytovanie tejto služby vo Walmarte „pomôže ešte väčšiemu počtu spotrebiteľov zvýšiť ich kúpnu silu počas sviatočnej nákupnej sezóny aj mimo nej“.

Affirm dodal, že spolu s obchodmi Walmart je jeho funkcia BNPL dostupná na walmart.com, v aplikácii Walmart a v amerických centrách Walmart Vision and Auto Centers. Správa prichádza takmer mesiac po zverejnení silných kvartálnych výsledkoch spoločnosti Affirm, po ktorých jej akcie vyskočili o 14 %. Firma vykázala príjmy vo výške 496,5 milióna USD, čo predstavovalo 37 % nárast.

Affirm je jedným z najväčších poskytovateľov platobných služieb „kúpte teraz, plaťte neskôr“ a je online partnerom Walmartu od roku 2019. Rozšírená dohoda s Walmartom nasleduje po správach, že spotrebiteľské využívanie služieb BNPL sa počas aktuálnej nákupnej sezóny počas sviatkov zvýšilo. Ďalším dôkazom toho bol aj tohtoročný rekordný Black Friday. Online nakupujúci minuli na Black Friday rekordných 9,8 miliardy USD, ako poukazuje správa od Adobe Analytics. To prekonalo odhady spoločnost0, ktorá odhadovala výdavky vo výške 9,6 miliardy USD. To predstavuje to 7,5% nárast oproti minulému roku.

Celosvetovo viac nakupujúcich využívalo možnosti BNPL „buy now, pay later„. Výdavky prostredníctvom takzvaných opcií BNPL vzrástli počas Black Friday medziročne o 20 %, podľa Adobe Analytics. Na to reagovali aj fintech akcie, ktorým sa kvôli vyšším úrokovým sadzbám v poslednej dobe príliš nedarilo. Affirm si počas týchto dní pripísali 12 %.

Akcie Affirm


Akcie Affirm v priebehu tohto roka vzrástli o viac ako 450 % a v súčasnosti sa obchodujú na 50,5 USD. Pri tejto cene sa akcie firmy obchodujú za 262,8 násobok prevádzkového cash flowu na akciu (P/OCF).

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločností môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich 
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJFinanceYahoo, Gurufocus
Predchádzajúci článokRekordný prepad akcií SunPower o 31% za jeden deň, firma bojuje s likviditou
Ďalší článokMôžu mať “Big Farma“ firmy hodnotu 1 bilión dolárov?
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno