Prehodnotenie akcií vo fonde

Soros Fund Management, hedžový fond miliardára Georgea Sorosa, pridal do svojho portfólia nové akcie finančných a zdravotníckych spoločností. Soros zverejnil podiel 325,3 milióna dolárov alebo 2,9 milióna akcií v biotechnologickej firme Horizon Therapeutics, ktorú v decembri kúpila spoločnosť Amgen za takmer 28 miliárd dolárov. Bola to najväčšia jednotlivá akvizícia investičnej spoločnosti v tomto štvrťroku.

Firma tiež kúpila 2,8 milióna akcií v hodnote 90 miliónov dolárov od firmy Signify Health na hodnotenie domáceho zdravia. Pridala 209,1 milióna dolárov alebo 8,5 milióna akcií v spoločnosti poskytujúcej finančné služby First Horizon so sídlom v Memphise, ktorú približne pred rokom kúpila Toronto-Dominion Bank za 13,4 miliardy dolárov. Dohoda bola odložená a teraz sa očakáva, že bude uzavretá v máji.

V oblasti financií hedžový fond pridal aj spoločnosti poskytujúce spotrebiteľské pôžičky Capital One Financial Corp, Discover Financial Services a SoFi Technologies, hoci tiež znížila malé investície do bánk JPMorgan Chase a Bank of New York. Sorosovo portfólio rozpustilo alebo zredukovalo pozície v technologických spoločnostiach. Podiely spoločností Zoom Technologies a Airbnb boli predané, pričom fond znížil svoj podiel v Amazon o 54,5 % na 901 miliónov akcií. Akcie spoločnosti v tomto roku vzrástli o 18,5 %.

Investičný report tiež ukázal, že Soros kúpil 255 miliónov dolárov v ETF podnikových dlhopisov. Takzvané podania 13-F, ktoré odhaľujú portfóliá investičných spoločností, sú pozorne sledované z hľadiska investičných trendov, aj keď sa údaje zverejňujú s oneskorením a môžu byť datované. Keďže úrokové sadzby rastú, investori tento rok zvyšujú svoje stávky na americké podnikové dlhopisy.

Soros Fund Management je súkromná investičná firma založená maďarsko-americkým investorom a filantropom Georgeom Sorosom v roku 1969. Firma je známa svojimi úspešnými stratégiami hedžových fondov a v priebehu rokov sa podieľala na rôznych významných investíciách a politických sporoch. Uvádza sa, že ide o jednu z najziskovejších firiem. Teraz je štruktúrovaný ako rodinná kancelária. Celkové čisté imanie Sorosa sa odhaduje na viac ako 8 miliárd dolárov. Od roku 2018 rozdal 18 miliárd dolárov svojej filantropickej organizácii Open Society Foundations.

Investičný prístup Soros Fund Management je založený na princípe reflexivity, ktorý hovorí, že vnímanie účastníkov trhu môže ovplyvniť výsledky trhu. Tento prístup zahŕňa kombináciu fundamentálnej analýzy a technickej analýzy na identifikáciu investičných príležitostí. Firma bola historicky úspešná pri uzatváraní odvážnych, protichodných stávok na makroekonomické trendy a neefektívnosť trhu.

10 Najväčších pozícií Soros Fund Management

Soros Fund Management, hedžový fond miliardára Georgea Sorosa, pridala do svojho portfólia nové akcie finančných a zdravotníckych spoločností. Soros zverejnil podiel 325,3 milióna dolárov alebo 2,9 milióna akcií v biotechnologickej firme Horizon Therapeutics
Zdroj: Stockcircle

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJBloomberg, FinanceYahoo, Stockcircle
Predchádzajúci článokGlobus Medical sa spojí so spoločnosťou NuVasive v transakcii za 3,1 miliardy USD
Ďalší článokAkcie Palantir rastú o 17 %, firma dosiahla svoj prvý zisk a avizuje ho aj na celý rok
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno