Slovenský Gevorkyan

Globálny dodávateľ a technologický líder v odbore práškovej metalurgie, spoločnosť GEVORKYAN, a.s. oznámila zámer prechodu z trhu PX Start Burzy cenných papierov Praha na jej trh PRIME do konca roku 2023. Zároveň spoločnosť diskutuje o možnosti duálneho listingu s Burzou cenných papierov v Bratislave.

Súčasťou zámeru prechodu banskobystrickej firmy Gevorkyan na trh PRIME aktuálne nie je nová emisia akcií spoločnosti (SPO). Zakladateľ spoločnosti a majoritný akcionár Artur Gevorkyan zámer prechodu komentoval slovami: „Mám také tušenie, že už sme dospelá ryba a patríme do veľkého akvária, teda na hlavný trh. Aj preto, že je tam vyššia likvidita a môže to ešte viac zvýšiť kredibilitu u obchodných partnerov.“ Doplnil tiež, že s hlavným trhom sa spája možnosť otvoriť sa väčším zahraničným fondom. Ostatne o zámere v budúcnosti prejsť na regulovaný trh pražskej burzy Artur Gevorkyan hovoril už v rámci IPO procesu v roku 2022.

Slovenský Gevorkyan čaká burzovná zmena

Spoločnosti GEVORKYAN, a.s. bude s prechodom na trh PRIME Burzy cenných papierov Praha, prípadným duálnym listingom na bratislavskej burze a ďalšími súvisiacimi témami ako hlavný poradca pomáhať spoločnosť VERSUTE INVESTMENTS, ktorá tiež bola z prvých investorov do spoločnosti cez investičný fond BHS ako aj hlavným poradcom pri IPO spoločnosti v roku 2022. IPO spoločnosti GEVORKYAN bolo s objemom úpisu viac ako 727 milióna Kč historicky najväčším na trhu PX Start, najväčším IPO v roku 2022 na celej pražskej burze a zároveň išlo o prvú slovenskú spoločnosť, ktorá svoje IPO v Prahe uskutočnila.

Tým, že sa uskutoční presun akcií z trhu START na trh PRIME, tým budú akcie spoločnosti dostupné aj pre menších investorov. Okrem toho, priaznivcov webu akcie.sk potešíme, pretože chystíme nový video formát, kde sa chystáme hovoriť o konkrétnych spoločnostiach a jednou z nich bude aj Gevorkyan. Preto by som vás chcel pozvať na náš nový youtube kanál, stačí kliknúť na tento odkaz.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločností môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich 
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
Predchádzajúci článokGeneral Motors plánuje spätný odkúp akcií v hodnote 10 miliárd USD a zvýšenie dividendy o 33 %
Ďalší článokVýhľad Snowflake prevyšuje odhady po dramatickom spomalení rastu počas minulého roka

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno