More

  Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) sa opäť dostala medzi 10. najhodnotnejších firiem na svete, podľa trhovej kapitalizácie. Akcie taiwanskej spoločnosti sa v súčasnosti obchodujú na nových maximách.

  Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) sa opäť dostala medzi 10. najhodnotnejších firiem na svete, podľa trhovej kapitalizácie. Akcie taiwanskej spoločnosti sa v súčasnosti obchodujú na nových maximách.

  Akcie TSMC na maxime

  Tchajwanská spoločnosť Taiwan Semiconductor Manufacturing Company sa opäť dostala medzi desať najhodnotnejších firiem na svete, keď pokračujúci optimizmus v oblasti umelej inteligencie posunul cenu akcií na rekordné úrovne. 14% rally minulý týždeň zvýšil trhovú kapitalizáciu výrobcu čipov na historické maximum. Aj napriek tomu je to stále viac než u spoločnosti Broadcom, čím sa jej primárny zoznam v Taipeji vrátil do klubu najlepších 10 firiem po prvýkrát od roku 2020.

  Analytici z Morgan Stanley a JPMorgan očakávajú, že gigant v oblasti polovodičov ešte vzrastie vďaka rastúcim príjmom z oblasti umelej inteligencie. Investičný boom okolo generatívnej umelej inteligencie zosilnil nedávnu rally v globálnych akciách čipových spoločností, predtým ako spoločnosť Nvidia zažila svoj najväčší pokles za posledných deväť mesiacov. Keď od svojho nedávneho vrcholu klesla o takmer 11 %.

  Tržby TSMC sa zvýšili o 9,4% v januári a februári, keď dopyt po vysokokvalitných čipoch z vlny aktivity v oblasti umelej inteligencie vykompenzoval možné následky spomalenia predaja iPhonov. Niektoré investičné banky, vrátane Morgan Stanley a JPMorgan, nedávno zvýšili svoje cieľové ceny pre akcie taiwanskej firmy o približne 10 %.

  Trh s opciami ukázal, že investori zostávajú optimisticky naladení ohľadne TSMC. Pomer put-to-call klesol na mesačné minimum, čo naznačuje, že obchodníci s opciami nakupovali viac býčich kontraktov ako medvedích aj keď ich akcie dosiahli nové maximá. Akcie firmy za posledný rok vzrástli o +48,4 % a v súčasnosti sa obchodujú na úrovni 146,4 USD. Trhová kapitalizácia firmy je 759,2 miliardy USD. V súčasnosti je 9. najhodnotnejšou firmou na svete.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.