More

  Najväčší čipový výrobca na svete Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) dosiahol svoju doterajšiu najvyššiu úroveň v histórii a stal sa 10. najhodnotnejšiu firmou na svete.

  Najväčší čipový výrobca na svete Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) dosiahol svoju doterajšiu najvyššiu úroveň v histórii a stal sa 10. najhodnotnejšiu firmou na svete.

  Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. (TSMC) na maximách

  Najväčší čipový výrobca na svete vzrástol o 5,2 % a uzavrel obchodovanie na úrovni 138,3 USD, čo je rekord od jeho uvedenia na burzu v roku 1994. Tento nárast zvýšil jeho trhovú kapitalizáciu na 717,8 miliárd USD, čím sa zapísal k získaniu miesta medzi desiatimi najhodnotnejšími spoločnosťami na svete.

  TSMC sa v tomto roku už vystrelil o viac ako 23 %, čo tiež pomohlo miestnemu benchmarku Taiex Index dosiahnuť rekordnú úroveň. Hlavný dodávateľ pre Apple a Nvidia je považovaný za kľúčového príjemcu súčasného rozmachu v oblasti umelej inteligencie, pričom jeho výkonní pracovníci očakávajú návrat k solídnemu rastu tento štvrťrok v súvislosti so známkami obnovy dopytu. Očakávania investorov v sektor ďalej posilnili optimizmus po uplynulom mesiaci, keď optimistické výsledky Nvidie dodali pevnosť investorom ohľadom tohto odvetvia.

  Hlavný výrobca čipov pre firmy Apple a Nvidia plánuje kapitálové výdavky vo výške 28 až 32 miliárd USD, v porovnaní s približne 30 miliardami USD v roku 2023. Predstavitelia firmy očakávajú, že rast tržieb sa tento rok vráti aspoň na 20 %. Taktiež odhaľujú plány na výrobu čipov v Japonsku, Arizone a Nemecku. Prvé z nich začnú sériovo vyrábať koncom roka 2024, čo výrazne posilní globálnu stopu taiwanskej spoločnosti.

  Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. (TSMC) očakáva v tomto štvrťroku návrat k solídnemu rastu. Predstavitelia firmy vo veľkom hovoria o zvýšení kapitálových výdavkov v roku 2024. To naznačuje, že najhodnotnejší výrobca čipov na svete očakáva oživenie dopytu po smartfónoch a výpočtovej technike.

  Akcie firmy za posledný rok vzrástli o +40,2 % a v súčasnosti sa obchodujú na úrovni 138,3 USD. Trhová kapitalizácia firmy je 717,8 miliardy USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.