More

  Čínska developerská firma Radiance Holdings nezvládla včas splatiť svoje dlhy. Tieto informácie prichádzajú po nedávnych zverejnení problémov developera Country Garden.

  Čínska developerská firma Radiance Holdings nezvládla včas splatiť svoje dlhy. Tieto informácie prichádzajú po nedávnych zverejnení problémov developera Country Garden.

  Radiance Holdings v problémoch

  Aj napriek opatreniam čínskej vlády na podporu realitného trhu sa situácia nezlepšuje. Len niekoľko dní po tom, čo sa objavili problémy u developera Country Garden, sa teraz skloňujú problémy s platbami Radiance Holdings. Firma, so sídlom v Pekingu, oznámila, že nesplatila dlhopisy v hodnote 300 miliónov USD, ktorých splatnosť uplynula vo štvrtok, 20. marca. Firma sa vyjadrila, že „vynakladá všetko úsilie na nájdenie riešenia“ pre túto situáciu.

  Podľa informácií zdrojov nevyplatil Country Garden pôžičku vo výške 13,2 milióna USD. Tento incident je prvým prípadom, kedy firma nedodržala svoje záväzky. Teraz má spoločnosť 30-dňovú odkladnú lehotu, po ktorej môžu veritelia podniknúť právne kroky. Navyše, v minulosti už nedodržala splátky za dlhopisy v amerických dolároch.

  V januári už súd v Hongkongu nariadil likvidáciu ďalšej čínskej spoločnosti, China Evergrande. Táto firma, ktorá je najzadlženejším vývojárom na svete, sa dostala do situácie, kde má dlhy presahujúce 300 miliárd dolárov. Čínsky sektor nehnuteľností, ktorý je dôležitou súčasťou ekonomiky a tvorí približne štvrtinu hrubého domáceho produktu (HDP) krajiny, nedávno čelí výzvam. V roku 2021 zažilo odvetvie veľkú finančnú krízu, ktorá postihla mnohé spoločnosti v odvetví. Akcie firmy za posledný rok klesli o -52,4 % a v súčasnosti sa obchodujú na úrovni 0,01 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.