More

  Ďalšia významná čínska developerská spoločnosť Country Garden v problémoch. So záväzkami v hodnote 300 miliárd USD je spoločnosť Country Garden najzadlženejším developerom na svete.

  Ďalšia významná čínska developerská spoločnosť Country Garden v problémoch. So záväzkami v hodnote 300 miliárd USD je spoločnosť Country Garden najzadlženejším developerom na svete.

  Country Garden v problémoch

  Kľúčový čínsky developer sa ocitol pod hrozbou likvidácie v dôsledku svojich vysokých dlhov. S viac ako 300 miliardami USD dlhových záväzkov je spoločnosť Country Garden najzadlženejším developerom na svete.

  V kontexte trvajúcej krízy na čínskom realitnom trhu sa ďalšiemu veľkému a vysoko zadlženému developerovi, spoločnosti Country Garden, začína rysovať nebezpečný horizont. Informáciu o tom, že jeden z jej veriteľov, Ever Credit Limited, má v úmysle podať žalobu na súd v Hongkongu, potvrdila spoločnosť Country Garden v stredu ráno. Táto žaloba sa týka nesplatenej pôžičky vo výške 0,2 miliardy USD.

  Prvé pojednávanie v súvislosti s touto žalobou je naplánované na 17. mája. Tento krok prichádza po nedávnom rozhodnutí súdu o likvidácii realitnej skupiny China Evergrande Group, ďalšieho významného hráča na trhu nehnuteľností v Číne, ktorý sa ocitol v podobnej situácii. China Evergrande Group je s dlhmi prekračujúcimi 300 miliárd dolárov najzadlženejším developerom na svete.

  Čínsky sektor nehnuteľností, ktorý je dôležitou súčasťou ekonomiky a tvorí približne štvrtinu hrubého domáceho produktu (HDP) krajiny, nedávno čelí výzvam. V roku 2021 zažilo odvetvie veľkú finančnú krízu, ktorá postihla mnohé spoločnosti v odvetví. Akcie firmy za posledný rok klesli o -75,2 % a v súčasnosti sa obchodujú na úrovni 0,08 USD. Trhová kapitalizácia firmy je 2,28 miliardy USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.