More

  Americký výrobca športového oblečenia Nike znižuje výrobu aby ušetril náklady. Firma tak pokračuje v plánovaných úsporách, ktoré zahŕňajú zníženie produkcie, prepustenie zamestnancov a obmedzenie neziskových produktov.

  Americký výrobca športového oblečenia Nike znižuje výrobu aby ušetril náklady. Firma tak pokračuje v plánovaných úsporách, ktoré zahŕňajú zníženie produkcie, prepustenie zamestnancov a obmedzenie neziskových produktov.

  Nike znižuje výrobu

  Nike varuje, že jeho príjmy v prvom polroku fiškálneho roka 2025 klesnú, keď najväčší výrobca športového oblečenia znižuje výrobu výrobkov, aby ušetril náklady. Toto oznámenie od Nike prišlo po uzatvorení trhu a akcie v rozšírenom obchodovaní klesli približne o 6 %. Vedenie uznalo, že stratégia Nike pri predaji priamo spotrebiteľovi neposkytovala očakávaný rast a že stráca pozície v kategórii bežeckej obuvi a oblečenia.

  Štvrťročný zisk spoločnosti vo výške 77 centov na akciu prevýšil odhady 74 centov vďaka zníženiu počtu pracovných miest a plánu na úspory nákladov. Nike uviedol, že príjmy vzrástli o 0,3 % na 12,43 miliardy USD, čo prevyšovalo odhady 12,28 miliardy USD.

  V decembri Nike opísal plán úspor vo výške 2 miliardy USD, ktorý zahŕňal zníženie dodávok podpriemerných produktov a zlepšenie svojho dodávateľského reťazca. Finančný riaditeľ Nike Matthew Friend investorom povedal, že spoločnosť obmedzuje objednávky „klasických“ topánok ako Air Force 1, ako aj súčasných bežeckých topánok Pegasus.

  Nike prekonalo očakávania Wall Street čo sa týka príjmov a ziskov za tretí štvrťrok vďaka zľavám počas prázdninového obdobia a novým teniskám, vrátane bežeckej topánky Ultrafly, ktorú považuje za spôsob prilákania zákazníkov v stále sa zvyšujúcej konkurencii od značiek ako On a Hoka od Decker’s. Donahoe investorom prisľúbil, že spoločnosť tento rok uvedie ďalšie nové bežecké tenisky, vrátane topánok pre „každodenných bežcov“, ktoré zahŕňajú vankúšiky Nike Air.

  V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 152,7 miliardy USD a jej akcie za posledný rok klesli o -15,6 % a v súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 100,8 USD. Ide tak o 54. najhodnotnejšiu americkú firmu.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.