More
  Home Krátké správy Ceny komodít sú voči cenám akcií na najnižšej úrovni od začiatku 70. rokov minulého storočia. Pritom sa v tomto roku darí aj komoditám, globálny komoditný index Bloomberg Commodity od začiatku roka vzrástol už o 6,0 %.

  Ceny komodít sú voči cenám akcií na najnižšej úrovni od začiatku 70. rokov minulého storočia. Pritom sa v tomto roku darí aj komoditám, globálny komoditný index Bloomberg Commodity od začiatku roka vzrástol už o 6,0 %.

  Ceny komodít sú voči cenám akcií na najnižšej úrovni od začiatku 70. rokov minulého storočia. Pritom sa v tomto roku darí aj komoditám, globálny komoditný index Bloomberg Commodity od začiatku roka vzrástol už o 6,0 %.

  Ceny komodít

  Ceny komodít sú voči cenám akcií na najnižšej úrovni od začiatku 70. rokov minulého storočia. Aj napriek tomu, že viacero komodít sa obchoduje na historických maximách, okrem iných najmä zlato či kakao, sú komodity oproti akciám lacné. Akcie sú podľa viacerých pomerových ukazovateľov najdrahšie za posledných 30 rokov. V podstate všetky hlavné americké indexy sú na historických maximách a to isté sa dá tvrdiť aj o európskych či japonských indexoch.

  Treba však povedať, že v tomto roku sa aj komoditám vedie dobre, keď globálny komoditný index Bloomberg Commodity od začiatku roka vzrástol už o 6 %. Viacero hlavných komodít rastie kvôli geopolitickému napätiu či už na Ukrajine alebo v Červenom mori. Zdá sa, že komoditné investície, vrátane akcií komoditných producentov, by skutočne mohli byť veľmi atraktívne investičné príležitosti do nasledujúcich rokov.

  Ako príklad môžeme uviesť tvrdenia, že striebro má dosiahnuť 10 ročné maximum a prekonať zlato. Aspoň tak tvrdia predstaviteľa medzinárodnej neziskovej organizácie Silver Institute, pričom sa odvolávajú na rekordný dopyt po bielom kove v tomto roku.

  Komodity sú základné suroviny, ktoré sa obchodujú na komoditných trhoch a sú využívané v ekonomike na výrobu alebo spotrebu. Komodity môžu byť rozdelené do niekoľkých hlavných kategórií, vrátane energetických surovín, kovov, poľnohospodárskych produktov a ďalších.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Rôzne komodity môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.