Nová akvizícia

Spoločnosť Hewlett Packard Enterprise pokročila v rozhovoroch o kúpe výrobcu sieťových zariadení Juniper Networks za približne 13 miliárd USD. Takmer 100-ročná technologická spoločnosť chce posilniť ponuku služieb umelej inteligencie. Dohoda medzi týmito dvoma spoločnosťami by mohla byť oznámená už tento týždeň. Akcie jednotlivých spoločností na správu reagovali rozdielne, zatiaľ čo akcie HPE v rozšírenom obchodovaní klesajú o 7,7 %, Juniper Networks si pripísal 21 %.

Spoločnosť Hewlett Packard Enterprise, ktorá vo štvrtom štvrťroku 2023 vykázala tržby 7,4 miliardy USD, odmietla správu komentovať. Minulý rok výrobca serverov HPE uviedol, že spúšťa službu cloud computingu určenú na napájanie systémov AI podobných ChatGPT. Spoločnosť HPE so sídlom v Texase, je poskytovateľom cloudových služieb pre zákazníkov od malých podnikov až po veľké korporácie a vlády. HPE je odnož ikonickej technologickej spoločnosti Hewlett-Packard, ktorú v roku 1939 založili William Hewlett a David Packard.

Juniper Networks

Juniper Networks je americká nadnárodná spoločnosť so sídlom v Sunnyvale v Kalifornii. Zameriava sa na vývoj a predaj sieťových produktov, vrátane smerovačov, prepínačov, bezpečnostných zariadení a sieťového softvéru. Spoločnosť bola založená v roku 1996 a odvtedy sa stala jedným z popredných poskytovateľov high-performance sieťových riešení pre veľké telekomunikačné spoločnosti, dátové centrá, podniky a verejný sektor.

Hlavnými produktmi Juniper Networks sú:

  1. Smerovače (Routery): Juniper je známy výrobou vysoko výkonných smerovačov používaných v jadrách internetových sietí a dátových centier.
  2. Prepínače (Switches): Ponúka široký sortiment prepínačov pre podnikové siete a dátové centrá.
  3. Bezpečnostné Zariadenia: Výroba bezpečnostných produktov, ako sú brány firewall, VPN a iné bezpečnostné riešenia.
  4. Sieťový Softvér: Vývoj softvérových riešení na správu sietí, automatizáciu a bezpečnosť.

Juniper Networks sa tiež významne podieľa na vývoji a podpore rôznych sieťových protokolov a technológií a je aktívnym prispievateľom do mnohých štandardizačných organizácií, ako je Internet Engineering Task Force (IETF).

Akcie Hewlett Packard Enterprise


Akcie HPE za posledných 12 mesiacov vzrástli o +4,5 %. V súčasnosti sa akcie spoločnosti obchodujú za 17,7 USD. Pri tejto cene sa akcie obchodujú za 11,2 násobok zisku na akciu (P/E); 414 násobok voľného cash flowu na akciu (P/FCF) a 6,3 násobok EV/EBITDA.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie jednotlivých spoločností môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJBloomberg, FinanceYahoo
Predchádzajúci článokČo čaká finančné trhy tento týždeň? Stručný prehľad
Ďalší článokSamsung v ťažkostiach: Tržby klesli o 35 % a prevádzkový zisk je najhorší za 15 rokov
Patrik pracuje ako analytik a tiež redaktor investičného portálu akcie.sk. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a akciové trhy. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno