Dodávky Tesly prekonali očakávania analytikov, avšak nie tie Muskove

0
234

V sobotu spoločnosť Tesla oficiálne informovala o dodávkach svojich vozidiel, ktoré boli lepšie ako očakávali investiční analytici a to predovšetkým z dôvodu neustále rastúceho dopytu po elektrických autách. Napriek tomu, že dodávky Tesly prekonali očakávania Wall Street, svoje vlastné očakávania firma nesplnila. V roku 2020 automobilka dodala 499 550 vozidiel (analytici očakávali cca 481 tisíc). Muskov cieľ teda nebol splnený, hoci k splneniu chýbalo iba 45 vozidiel, keďže cieľová hodnota pre rok 2020 bola 500 tisíc vozidiel.

Na zvýšený počet dodávok malo kľúčový vplyv najmä spustenie výroby v továrni v Šanghaji, jedinej firemnej továrni mimo Californie. Za posledné 3 mesiace Tesla dodala 180 570 vozidiel, čo bol firemný rekord, ktorý navyše výrazne prekonal očakávania na úrovni 163 tisíc dodávok vozidiel.

Musk sa k oficiálnej štatistike samozrejme nezabudol vyjadriť: „som hrdý kvôli dosiahnutiu tohto významného míľnika“. K tomu dodal, že na začiatku dával projektu Tesla 10% šancu na prežitie. Následne si už mohol užívať podporu a gratulácie za výborný rok Tesly na akciových trhoch, keďže Tesla na rozdiel od zvyšku automobilového priemyslu zažila prudký rast hodnoty. Ďalšou pozitívnou správou pre podnik bolo začlenenie firemných akcií do akciového indexu S&P 500 a 5. kvartál v rade so ziskom. Konkrétne sa cena akcie vyšplhala o viac ako 700% za jediný rok.

xtb

Na tieto správy reagovali pozitívne taktiež akciové trhy, ktoré napriek výraznej korekcii tlačia akcie Tesly ešte vyššie. Za pondelok sa cena akcií obľúbenej automobilky zdvihli o viac ako 2,5%.

xtb

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno