Tesla mieri do S&P 500

Akcie výrobcu obľúbených a inovatívnych automobilov Tesla budú súčasťou najznámejšieho akciového indexu S&P 500.

4
248

Po obrovskom náraste ceny akcií spoločnosti Tesla, ktoré narástli od začiatku roka o neuveriteľných 700% a kedy sa trhová hodnota firmy vyšplhala na neuveriteľných 620 miliárd dolárov, by mohli akcie nájsť ďalší dôvod na rast v zaradení do indexu. Tesla bude najhodnotnejšia firma, ktorá kedy bola pridaná do S&P 500. Očakáva sa, že Tesla sa stane súčasťou indexu v pondelok 21.12. a toto zaradenie by malo taktiež vyvolať vysokú volatilitu na trhu, keďže investori sa budú môcť stať majiteľmi akcií Tesly aj prostredníctvom tohto diverzifikovaného indexu, resp. ETF, ktoré daný index kopírujú.


Raketový rast akcií taktiež vystrelil celkové čisté imanie výkonného riaditeľa spoločnosti Elona Muska na úroveň viac ako 150 miliárd dolárov čo z neho robí druhého najbohatšieho človeka na svete. Zaujímavosťou môže byť taktiež fakt, že 35 analytikov sledovaných spoločnosťou Refinitiv určilo priemerný cenový cieľ akcií Tesly na 396,30 USD čo by znamenalo pokles o 36% oproti súčasnej trhovej hodnote. Dlhodobo sú práve populárne akcie Tesly terčom nezhôd, kedy mnoho analytikov tvrdí, že je to najnadhnotenejšia firma na trhu, v rámci pokrytia analytikov sa rozmedzie cieľovej ceny pohybuje od 40 dolárov od spoločnosti GLJ Research (čo by znamenalo pokles 94%) až po 774 dolárov od firmy Elazar Advisors.

Zaujímavosťou je tiež sledovať, že napriek tomu, že Tesla nemá logistiku ani predaj áut na takej úrovni ako najväčší konkurenti a zároveň ani dlhodobú ziskovosť za sebou (firma je v zisku posledných 5 kvartálov) je trhová hodnota Tesly takmer 3x väčšia ako japonského gigantu Toyota, viac ako 6x väčšia ako koncernu Volkswagen a takmer taká vysoká ako úroveň 7 najhodnotnejších výrobcov automobilov dokopy.

xtb

xtb

4 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno