Bitcoin držaný na burzách klesol na šesťmesačné minimum

Bitcoiny sa stále konsolidujú, pretože ťažkosti s ťažbou klesajú.

0
360

Množstvo bitcoinu držaného na burzách kleslo na šesťmesačné minimum, pretože cena bitcoinu zaznamenala pokles o 47% od jeho predchádzajúceho historického maxima. BTC držaný na burzách zaznamenal za posledných pár týždňov kontinuálny pokles. Ponuka na burzách klesá od polovice mája. Aktuálna ponuka na burzách založená na percente z celkovej ponuky zaznamenala zasiahnutie nového šesťmesačného minima

Analytička spoločnosti Santiment tweetla štatistiku, povedala: „Pomer dodávky BTC je na burzách sa povzbudivo skĺzol na najnižšiu úroveň od začiatku januára. 6-mesačné minimum je sľubným znamením, pretože všeobecne naznačuje, že existuje znížené riziko väčších výpredajov BTC. “

BTC. Zdroj: Nomics

Podľa Santimenta je pokles bitcoinu držaného na burzách pozitívom. Nedostatok kryptomeny na burzách znamená, že už nemôže dôjsť k žiadnym veľkým výpredajom, aké sa už dosiahli tento rok.

xtb

Bitcoin okolo hranice 33 000 dolárov

Zatiaľ čo bitcoin bol svedkom dvojmesačnej korekcie zo svojho historického maxima 64 000 dolárov. Zdá sa, že v tejto cenovej kategórii ešte stále existuje veľa akumulácie. Veľryby nedávno spôsobili najväčší nárast dennej akumulácie, keď sa za jeden deň nakúpilo viac ako 60 000 BTC. Kryptomena zaznamenala cez víkend cenový nárast o 5% predtým, ako v pondelok korekcia stiahla kryptomenu späť na 33 500 dolárov. V súčasnosti sa BTC konsoliduje v cenovom rozpätí 31 400 USD a 40 550 USD. 

Ťažkosti s ťažbou bitcoinu

Najznámejšia kryptomena tiež nedávno zaznamenala dramatický pokles v ťažbe. Po rozšírenom čínskom zákaze ťažby kryptomeny v krajine sa ťažobné spoločnosti hromadne sťahujú z Číny. Vďaka odstráneniu čínskych baníkov je v súčasnosti v prevádzke menej baníkov. Čo zaznamenalo dramatický pokles hodnoty hash. Celková hašovacia rýchlosť nedávno dosiahla 19-mesačné minimum 87,6 TH/s.

BTC. Zdroj: Investopedia

Pozri tiež:

Analýzy kryptomien a akcií.
Novinky zo sveta kryptomien a akcií.
Ako zdaniť zisk s kryptomien.
Ako zdaniť zisk s akcií a ETF.

xtb

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno