V práci aj na cestách

Spoločnosť Cisco, po minuloročnej akvizícií firmy Splunk, spolupracuje tento rok s Mercedes Benz na pridaní svojich Webex konferenčných nástrojov na palubnú dosku vozidiel prichádzajúcich do predajní v najbližších týždňoch. Organizácie sa tak snažia premeniť auto na mobilnú kanceláriu. Mercedes-Benz triedy E bude vybavený Wi-Fi a mobilným dátovým pripojením, čo znamená, že vodiči si môžu stiahnuť aplikáciu Webex, ktorá sa zobrazí priamo na dotykovej obrazovke informačno-zábavného systému vozidla bez potreby mobilného telefónu.

Z bezpečnostných dôvodov môžu používatelia používať zvuk iba vtedy, keď je vozidlo v pohybe, ale môžu využívať všetky funkcie, keď je zaparkované, vrátane video konferencií, automatického prepisu, zdieľania obsahu a reakcií. Práca z domu v dôsledku pandémie poskytla podporu platformám pre videokonferencie, ako sú Webex, Zoom a Microsoft’s Teams, ale rast sa postupne spomalil, preto spoločnosti hľadajú nové príležitosti na expanziu.

Zoom sa spojil s Teslou, aby vybavil svoje vozidlá konferenčnými nástrojmi a Cisco plánuje oznámiť ďalšie partnerstvá na telekomunikačnej konferencii MWC v Barcelone tento týždeň. Jedným partnerstvom by mala byť spolupráca so spoločnosťou Samsung pre integráciu Webex do jeho vlajkových telefónov a ďalší s Intel pre súkromné 5G. Cisco je jednou z najvýznamnejších technologických spoločností na svete, ktorá sa špecializuje na výrobu sieťových zariadení, softvéru a služieb pre telekomunikačné a IT odvetvia. Spoločnosť bola založená v roku 1984 v súčasnej dobe pôsobí po celom svete.

Cisco je známy svojimi produktmi pre siete LAN, WAN, optické siete a bezpečnostné technológie. Medzi najznámejšie produkty spoločnosti patria napríklad smerovače, prepínače, bezdrôtové pripojenia a firewally. Firma tiež ponúka služby ako sú sieťové konzultácie, správa a monitorovanie sietí, cloudové riešenie a súčasnosti aj online konferenčné nástroje.

Akcie Cisco


Akcie Cisco, za posledných 12 mesiacov klesli o – 13,8% a v súčasnosti sa jedna akcia obchoduje za 48,3 USD. Pri tejto cene sa akcie firmy obchodujú za 17,7 násobok ročného zisku na akciu (P/E); 12,9 násobok ročného voľného cash flowu na akciu (P/FCF) a 11,4 násobok EV/EBITDA.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJBloomberg, FinanceYahoo
Predchádzajúci článokPfizer chce kúpiť spoločnosť Seagen za 30 miliárd USD
Ďalší článokSalesforce po tlakoch aktivistických fondov zlepšil marže a ohlásil veľký buyback, akcie rastú o 15%
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno