Nové planý v Asane

Akcie spoločnosti Asana sa minulý týždeň obchodovali vyššie po tom, čo zakladateľ, predseda, predstavenstva a generálny riaditeľ Dustin Moskovitz zverejnil plány na kúpu až 30 miliónov akcií triedy A softvérovej spoločnosti na riadenie projektov. To je záväzok, ktorý by sa na súčasnej úrovni blížil 700 miliónom dolárov. Akcie spoločnosti Asana v správach vzrástli o 29 % na 23 dolárov. Podľa oznámenia na Komisii pre cenné papiere Moskovitz kúpi akcie v rámci štruktúrovaného obchodného plánu, pričom nákupy budú prebiehať od 8. júna do 29. decembra tohto roku.

Asana je technologická spoločnosť, ktorá poskytuje tímom softvérovú platformu na sledovanie a riadenie ich práce. Spoločnosť založili v roku 2008 Dustin Moskovitz a Justin Rosenstein, obaja bývalí zamestnanci Facebooku. Platforma Asana umožňuje tímom vytvárať projekty, prideľovať úlohy, stanovovať termíny a spolupracovať v reálnom čase. Je navrhnutý tak, aby pomohol tímom zostať organizovaný a zvýšil ich produktivitu tým, že poskytuje centrálne miesto pre všetky informácie súvisiace s projektom.

Organizácia získala viac ako 200 miliónov dolárov vo financovaní od investorov, vrátane fondu Peter Thiel a má viac ako 100 000 platiacich zákazníkov vo viac ako 190 krajinách. Spoločnosť vstúpila na burzu v septembri 2020 a je kótovaná na burze cenných papierov v New Yorku pod symbolom ASAN.

Asana bola ocenená denníkom San Francisco Business Times ako jedno z najlepších miest na prácu v Bay Area a získala niekoľko ocenení za svoju kultúru na pracovisku a spokojnosť zamestnancov. Spoločnosť má ústredie v San Franciscu v Kalifornii a ďalšie kancelárie má v New Yorku, Dubline a Sydney.

Akcie Asana


Akcie Asana, za posledných 12 mesiacov klesli o -41,9 % a v súčasnosti sa jedna akcia obchoduje za 19,1 USD. Pri tejto cene sa akcie firmy obchodujú za 7,3 násobok ročného zisku na akciu (P/E).

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJBloomberg, FinanceYahoo
Predchádzajúci článokMesiac na finančných trhoch so Stanom Viktorinom: Obavy sú späť
Ďalší článokKrach Silicon Valley Bank – zopakuje sa rok 2008?
Patrik pracuje ako analytik a tiež redaktor investičného portálu akcie.sk. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a akciové trhy. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno