Akcie Skillz

Akcie Skillz včera vzrástli o +26,84% na $21,55 po tom, čo vedenie spoločnosti ohlásilo akvizíciu technologickej marketingovej platformy Aarki za 150 miliónov dolárov v hotovosti a akciách. Ide tak o veľkú vzpruhu, keďže cena akcií podniku sa po svojom vstupe na burzu cez SPAC akvizíciu zo začiatku roka a vyšplhaní na rekordné hodnoty okolo $46 za akciu prepadla až o -63,5%, čo potvrdilo širší trhový výpredaj nízko kapitalizovaných rastových spoločností spred niekoľkých týždňov.

Akcie Skillz sú taktiež súčasťou agresívneho, rastového ETF fondu Cathie Wood ARK Next Generation Internet ETF, ktorý podobne ako aj ostatné fondy z dielne ARK Invest zažili v predošlých týždňoch prudký pokles na hodnote. Firme sme sa taktiež venovali v našom marcovom článku Do týchto 3 firiem, ktoré nedávno vstúpili na burzu investovala Cathie Wood.


Skillz

Platforma Skillz umožňuje svojim používateľom premeniť akúkoľvek hru vytvorenú pre Apple iOS alebo pre Android na súťaž, do ktorej sa môžu používatelia prihlásiť a so svojím súperom hrať o hotovosť, ceny alebo hromadiť body. Firma tak využíva čoraz populárnejši trh e-športu na vytvorenie súťaží, z ktorých tí najlepší hráči profitujú. Opäť podnik, ktorý sa dokonale hodí do portfólia Cathie Woodovej, ktorá nakúpila až 1,18 milióna akcií tejto spoločnosti.

V roku 2020 vzrástli tržby spoločnosti medziročne o +92% a jej čistá strata sa zvýšila o +408%Mesačný počet aktívnych používateľov sa rozšíril o vynikajúcich +121%, hoci priemerný výnos na platiaceho mesačného aktívneho používateľa klesol asi o -12%. Manažment Skillz odhaduje, že jeho celkový adresovateľný trh predstavuje cca 86 miliárd dolárov. Pre porovnanie, aktuálne príjmy podniku sú vo výške iba 230 miliónov dolárov, pričom napriek tomu firma je v tejto oblasti lídrom.

Akcie Skillz
Zdroj obrázku: esports betting

Akvizícia

Vedenie spoločnosti Skillz uviedlo, že Aarki sa zúčastňuje viac ako piatich biliónov reklamných aukcií mesačne, pričom svoje robustné kreatívne služby, bohaté dátové stroje a vlastné algoritmy strojového učenia využíva na zabezpečenie špičkovej návratnosti investícií pre externých inzerentov na trhu mobilných hier. Dosah má až na 465 miliónov užívateľov mesačne. Aarki má ústredie v Sunnyvale v Kalifornii a jej 160 zamestnancov sa pripojí k zamestnancom Skillz.

Vysoko komplementárna akvizícia rozšíri pôsobnosť spoločnosti Skillz v rýchlo sa rozvíjajúcom odvetví mobilných hier kombináciou jej konkurenčnej platformy s pokročilými reklamnými možnosťami od Aarki. Transakcia sa má uzavrieť v treťom štvrťroku 2021.

„Osvedčené strojové učenie Aarki sa spojí s robustnými údajmi spoločnosti Skillz od prvej strany, aby vytvorili bezkonkurenčnú hodnotovú ponuku pre vývojárov hier,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Skillz Andrew Paradise. „Integrovaný ekosystém odomkne nové body prepojenia medzi spotrebiteľmi, vývojármi a značkami a to spojením správneho dojmu so správnym používateľom v správnom čase, to všetko pri poskytovaní vynikajúcej používateľskej skúsenosti.“

„Pripojenie sa k spoločnosti Skillz ponúkne tímu Aarki a našej zákazníckej komunite obrovské výhody,“ uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Aarki Levon Budagyan. „Využitie kombinovanej sily našich platforiem pre dátovú vedu ešte viac zvýši náš špičkový marketing v oblasti výkonu.“

Z akvizície sú nadšené aj akciové trhy, keďže akcie Skillz včera stúpli o spomínaných +26,84%.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Ďalšie zaujímavosti zo sveta investovania

xtb
xtb
Predchádzajúci článokTržby spoločnosti Zoom napriek otváraniu ekonomiky stúpli o 191%, je čas kúpiť akcie?
Ďalší článokWizz Air napriek oživeniu varuje pred stratami v roku 2022
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno