Akcie Electronic Arts (EA) včera ukončili obchodovanie v pluse o 0,88% po tom čo sa globálny líder v oblasti interaktívnej zábavy a Glu Mobile, popredný svetový vývojár a vydavateľ obľúbených mobilných hier vrátane Design Home, Covet Fashion či MLB Tap Sports Baseball, uzavreli dohodu. Na základe nej, Electronic Arts získa Glu Mobile. Pre EA to je ďalšia akvizícia v krátkom čase, keďže v decembri oznámila kúpu britskej hernej spoločnosti Codemasters za 1 mld. eur, o ktorej sme informovali v tomto článku.

Za akvizíciu by mala spoločnosť EA zaplatiť 2,1 mld. dolárov. Akcionári Glu Mobile dostanú 12,5 dolára v hotovosti za každú akciu čo predstavuje 36%-né prémium oproti záverečnej cene akcií Glu k 5.2. Akvizícia by mala okamžite významne zvýšiť podiel spoločnosti na trhu mobilných hier a vytvorí popredné portfólio mobilných herných produktov, ktoré zahŕňa viac ako 15 špičkových hier.

Akcie Electronic Arts
Akcie Electronic Arts – spoločnosť vyvíja jednu z naobľúbenejších hier na svete – FIFA, zdroj obrázku: Alza.sk

Spojenie vývojových tímov s využitím marketingovej sily Eletronic Arts môže znamenať ešte významnejší globálny dosah, ktorý po spojení bude vo výške cca 430 mil. hráčov, vrátane viac ako 100 mil. aktívnych hráčov. Taktiež diverzifikuje ponuku mobilných herných titulov, ktoré pokryjú športové, RPG, životné či príležitostné hry a osloví nove segmenty zákazníkov. V neposlednom rade bude mať akvizícia taktiež vplyv na rast a ziskovosť samotnej firmy.

„Naša akvizícia spoločnosti Glu kombinuje úžasné tímy a produkty, tak aby sa z nás stal líder na trhu mobilných hier s osvedčenými odbornými znalosťami v mnohých rýchlo rastúcich žánroch“, uviedol Andrew Wilson, generálny riaditeľ EA a pokračoval: „mobily naďalej rastú ako najväčšia herná platforma na svete a s pridaním hier a talentu od Glu zdvojnásobujeme veľkosť nášho mobilného podnikania. Vďaka hlbokému IP portfóliu a rozširujúcemu sa globálnemu publiku prinesieme našim hráčom vzrušujúcejšie zážitky a podporíme ďalší rast našej spoločnosti“.

Akcie Electronic Arts - GLU
Akcie Electronic Arts – Glu Mobile, portfólio hier, zdroj obrázku: GameIndustry.biz

„Táto transakcia je zavŕšením ohromnej práce tímu Glu pri poskytovaní špičkových interaktívnych zážitkov pre našich hráčov pri súčasnom trende, ktorý viedol k silným obchodným a prevádzkovým číslam. Predstavuje úžasný výsledok pre všetkých našich akcionárov a ďalšie kľúčové zložky. Ako súčasť EA budeme aj naďalej využívať príležitosti, ktoré ponúka rozširujúci sa priemysel mobilných hier.“ Vyjadril sa k akvizícií Nick Earl, CEO spoločnosti Glu Mobile.


Akcie Electronic Arts zareagovali na správy miernym rastom. Tie aktuálne atakujú historicky najvyššie úrovne po prudkom páde v novembri minulého roka kedy sa prepadli na úroveň okolo $84. Dnes je cena akcií na $142,46, čo je nárast o takmer 70% oproti novembrovej hodnote.

xtb
xtb
ZDROJBusiness Wire
Predchádzajúci článokSpoločnosť na testovanie DNA – 23andMe vstúpi na burzu
Ďalší článokMarihuanové akcie Tilray, Aphria a OrganiGram sú od začiatku roka v pluse od 225 do 360%
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno