Electronic Arts kupuje britskú spoločnosť Codemasters za 1 miliardu eur

2
360

Spoločnosť Electronics Arts (EA) – jeden z najväčších vydavateľov videohier na svete s ročnými tržbami viac ako 4,5 miliardy eur oznámila, že dosiahla dohodu o kúpe s britským vývojárom videohier Codemasters v hodnote 1 miliardy eur s cieľom zamerať sa na odvetvie závodných hier. Táto ponuka prekonala ponuku od ďalšieho vývojárskeho giganta Take-Two Interactive´s (TTWO), ktorý sa o spoločnosť Codemasters zaujímal tiež.

Manažment EA oznámil, že akvizícia by mala prebehnúť v prvom kvartáli roku 2021 a očakáva sa od nej zvýšenie predaja a ziskov. Na základe zatváracej ceny na londýnskej burze v piatok predstavuje ponuka 10% prémium pre akcionárov.

Hra F1 2020 od spoločnosti Codemasters, zdroj: formula1.com

xtb

CEO spoločnosti EA Andrew Wilson sa ohľadom akvizície vyjadril nasledovne: „Existuje veľká príležitosť v spojení Codemasters a EA. Toto spojenie by malo vytvoriť nové, úžasné a inovatívne hry pre fanúšikov. Náš priemysel rastie, závodná kategória rastie taktiež a akvizícia Codemasters nám vytvorí pozíciu, pri ktorej budeme viesť novú éru závodnej zábavy.“

Medzi najvýznamnejšie produkty spoločnosti Codemasters patria hry: F1, DiRT, DiRT Rally či Grid. Tieto produkty pomôžu rozšíriť a diverzifikovať portfólio herných titulov od EA (FIFA, NHL, Madden NFL, NBA, Need For Speed, Battlefield, Dragon´s Age,…).


xtb

2 KOMENTÁRE

  1. […] Spoločnosť Eletronic Arts (EA) patrí medzi najväčších vydávateľov videohier na svete s ročnými tržbami presahujúcimi 5,5 mld. dolárov. Firma a jej produkty sú obľúbené najmä medzi športovými fanúšikmi a to svojimi produktmi z oblasti EA Sports, kde patria napr. hry ako: FIFA, NHL, Madden NFL, NBA či Need For Speed. Nedávno manažment Electronic Arts oznámil, že kúpi britskú spoločnosť Codemasters za 1 mld. dolárov, aby rozšírili svoje herné portfólio v rámci závodných titulov (EA tak získa hry ako F1, DiRT,…). Celý článok o akvizícií si môžete prečítať TU. […]

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno