Jednotka v predaji

Zníženie cien automobilov Tesla začiatkom roku 2023 pomáha predajom v Európe a na ďalších kontinentoch. Podľa údajov zverejnených v utorok rástli európske predaje tohto výrobcu elektrických vozidiel vo februári rýchlejšie ako u ktoréhokoľvek iného výrobcu automobilov. Registrácie automobilov Tesla v EÚ, ktoré odzrkadľujú predaj, vzrástli tento rok vo februári na 19 249 z 12 860 v rovnakom mesiaci predchádzajúceho roka, podľa Európskeho združenia výrobcov automobilov. Predaj Tesly ťaží zo zníženia cien na začiatku tohto roka, ktoré znížilo náklady na niektoré z jej najobľúbenejších modelov v USA, Európe a Číne.

Podľa údajov Európskeho združenia výrobcov automobilov bol Tesla Model 3 najpredávanejším elektrickým vozidlom v Európe už v roku 2020 s viac ako 115 000 predanými kusmi. To predstavovalo viac ako 13 % celkového trhového podielu elektrických vozidiel v Európe. Okrem úspechu Modelu 3 si na európskom trhu získavajú obľubu aj ďalšie modely Tesly, vrátane Modelu S a Modelu X. V Nórsku, ktoré má jednu z najvyšších mier adopcie elektrických vozidiel na svete, boli Tesla Model S a Model X najpredávanejšími elektrickými vozidlami v roku 2020 aj 2021.

Úspech spoločnosti Tesla v Európe možno pripísať viacerým faktorom, vrátane skorého vstupu spoločnosti na trh, jej silnej známosti značky a reputácie v oblasti inovácií a jej zamerania na rozvoj spoľahlivej nabíjacej infraštruktúry. Napriek rastúcej konkurencii zo strany iných výrobcov automobilov, ako sú Volkswagen a BMW, silný predajný výkon Tesly v Európe je dôkazom záväzku spoločnosti k trvalo udržateľnej doprave a jej schopnosti dodávať spotrebiteľom vysokokvalitné a žiadané elektrické vozidlá.

Akcionárov môže okrem efektívneho predaja automobilov presvedčiť aj MasterPlan 3 od Elona Muska, ktorý verejnosti predostrel na začiatku tohto mesiaca a ktorý zahŕňal nové dizajny automobilov či výstavbu novej továrne v mexickom Monterey.

Akcie Tesla


Akcie spoločnosti Tesla, za posledných 12 mesiacov klesli o -44,6 % a v súčasnosti sa jedna akcia obchoduje za 183,25 USD. Pri tejto cene sa akcie firmy obchodujú za 50,6 násobok ročného zisku na akciu (P/E); 84,2 násobok ročného voľného cash flowu na akciu (P/FCF) a 31,3 násobok EV/EBITDA.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
ZDROJBloomberg, FinanceYahoo
Predchádzajúci článokČo je to ESG investovanie – hlavný trend 21. storočia?
Ďalší článokTechnologickí investori v juhovýchodnej Ázii chcú vidieť zisky a to hneď
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na oblasť komodít a makroekonómiu, čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno