XTB zvyšuje úroky z voľných prostriedkov!

Spoločnosť XTB bola založená približne pred dvadsiatimi rokmi a spočiatku fungovala predovšetkým ako maklér (broker) poskytujúci možnosť obchodovať s kontraktmi CFD. V priebehu rokov však svoju ponuku rozšírila o mnoho nových produktov či služieb v súlade s aktuálnymi svetovými trendmi a dopytom klientov. Teraz tak nájdete v XTB aj CFD na kryptomeny, fyzické akcie alebo ETF, možnosť automatického investovania do ETF alebo úročenie nevyužitých voľných prostriedkov na obchodnom účte.

Posledná spomínaná novinka sa teraz stala ešte viac atraktívnou. Úroková sadzba z neinvestovaných prostriedkov bola zvýšená na 4,2 % pre EUR účet a 5 % pre USD účet pre prvých 90 dní od založenia obchodného účtu. Po uplynutí 90 dní sadzby klesajú na 2 % pre EUR účet a 2,5 % pre USD účet. Ako presne tento produkt funguje a ako ho môže investor využiť?

XTB zvyšuje úroky z voľných prostriedkov!
Zdroj: xtb.com/sk

Veľkou výhodou samotného úročenia je, že sa na účtoch vykonáva automaticky. Nemusíte o nič žiadať ani nič aktivovať. Po skončení mesiaca stačí počkať maximálne 5 pracovných dní a úroky budú pripísané na obchodný účet. Nie je ani potreba starať sa o dane, pretože úroky sú automaticky zdanené a čistá hodnota úrokov je už pripísaná. Investor tak môže na obchodnom účte čakať s pripravenou hotovosťou, ktorá mu priebežne niečo zarába, pokiaľ sa nerozhodne investovať alebo naopak špekulovať napríklad na pokles trhov.

Vzhľadom na to, že akciové trhy sú v súčasnej dobe na historických maximách. Ak investor hľadá skryté príležitosti na trhu, môže to byť oveľa zložitejší proces ako pred niekoľkými mesiacmi, keď de facto všetky inštrumenty zažívali veľké prepady. Vďaka zvýšenému úroku na neinvestované prostriedky však nie je potrebné s hľadaním príležitostí príliš ponáhľať, pretože Vaše peniaze v XTB pracujú aj pri vyčkávaní na ďalšiu šancu.

Viac informácií o úročení neinvestovaných prostriedkov nájdete tu: https://sk.xtb.com/urok-z-neinvestovanych-vkladov

Ďalšie novinky zo sveta investovania

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
Predchádzajúci článokInflácia v USA vo februári vzrástla na 3,2 %
Ďalší článokSamsung predstavuje čip, ktorým chce ovládnuť trh
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na oblasť komodít a makroekonómiu, čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno