Visa, ktorá nedávno zvyšovala svoju dividendu o 20 %, plánuje investovať 1 miliardu USD v priebehu nasledujúcich 5 rokov v Afrike, aby využila rýchly rast rozvíjajúcej sa ekonomiky v oblasti digitálnych platieb, uviedla spoločnosť v stredu na summite lídrov medzi USA a Afrikou. Americký prezident Joe Biden hostí desiatky afrických lídrov na trojdňovom podujatí, ktoré sa začalo v utorok vo Washingtone.

„Visa investuje v Afrike už niekoľko desaťročí, aby rozrastala svoje podnikanie,“ uviedol vo vyhlásení generálny riaditeľ Alfred Kelly Jr. Investície v Afrike vrhajú nové svetlo na veľkú príležitosť rastu na kontinente, kde bude hotovosť v nasledujúcich rokoch pravdepodobne ohrozená, keďže elektronické platby naberú na sile, podľa správy McKinsey zo septembra.

Očakáva sa, že rastúci trh elektronických platieb v Afrike porastie o takmer 20 % ročne a do roku 2025 dosiahne približne 40 miliárd USD v porovnaní s približne 200 miliardami USD v Latinskej Amerike, dodáva správa. „Je to jeden z našich najrýchlejšie rastúcich regiónov,“ povedal v rozhovore pre agentúru Reuters Andrew Torre, regionálny prezident Visa pre strednú a východnú Európu, Blízky východ a Afriku.

Najväčší svetový spracovateľ platieb pridal od konca roka 2019 na kontinente o viac ako 50 % viac zamestnancov, pričom drvivá väčšina bola počas pandémie, dodal. Investície rozšíria operácie Visa v Afrike a prehĺbia vzťahy s vládami, finančnými technológiami a obchodníkmi. Pomôže aj „posilniť platobný ekosystém prostredníctvom nových inovácií a technológií“. Spomedzi nových technológií spoločnosť nedávno uviedla na trh Visa Acceptance Cloud, platformu, ktorá premení prakticky každé zariadenie na platobný terminál.

Akcie VISA


Akcie spoločnosti VISA, v tomto roku stúpli o +1,65 % a v súčasnosti sa jedna akcia obchoduje za 215,63 USD. Pri tejto cene sa akcie firmy obchodujú za 30,7 násobok ročného zisku na akciu (P/E); 25,6 násobok ročného voľného cash flowu na akciu (P/FCF) a 23,5 násobok EV/EBITDA.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJFinanceYahoo, FocusGuru
Predchádzajúci článok3 agresívne rastové ETF fondy, ktoré by nemali chýbať na tvojom watchliste
Ďalší článokAkcie Tesla stále klesajú – investori reagujú na Muskove Twety
Patrik pracuje ako analytik a tiež redaktor investičného portálu akcie.sk. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a akciové trhy. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno