Akcie Tesly v stredu predĺžili pokles a dosiahli najnižšiu úroveň za viac ako dva roky. Investori kritizujú generálneho riaditeľa Elona Muska kvôli tomu, že odvrátil svoju pozornosť od firmy po kúpe Twitteru. Akcie najhodnotnejšej automobilky na svete, sú tento rok jednou z najhorších akcií medzi veľkými výrobcami automobilov a technologickými spoločnosťami. Investori sa obávajú, že Muskov nákup sociálnej siete by mohol odkloniť jeho vášeň k Tesle a Elon sa bude viac venovať svojej novej akvizícií Twitter, ktorej je najväčším akcionárom.

Investori sa tiež čoraz viac obávajú, že jeho vyčíňanie by mohlo poškodiť značku a predaj Tesly, popredného svetového výrobcu elektromobilov, ktorý čelí rastúcej konkurencii. „Elon opustil Teslu a Tesla nemá žiadneho funkčného generálneho riaditeľa,“ napísal v stredu na Twitteri KoGuan Leo, tretí najväčší individuálny akcionár Tesly, ktorý sám seba opisuje ako Muskovho „fanboya“.

„Sme len Elonovi blázniví držitelia tašiek?“ povedal. „Potrebujeme lídra, ako Tim Cook, nie Elon.“ Akcie Tesly klesli o 1,4 %, po poklese až o 3,2 % na 155,88 USD za akciu, čo je najnižšia úroveň od 18. novembra 2020. Akcie Tesly v tomto roku zatiaľ klesli o 55 %, pričom zaostávajú za výkonmi GM, Fordu, Apple a Amazonu. Musk v utorok povedal, že „zabezpečí, aby akcionári Tesly dlhodobo profitovali z Twitteru,“ bez ďalších podrobností.

Akcie Tesla v stredu predĺžili pokles a dosiahli najnižšiu úroveň za viac ako dva roky
Zdroj: Tesla

Dokonca aj verní fanúšikovia spoločnosti vyjadrili nespokojnosť s Muskovými kontroverznými tweetmi. „Elon je skvelý obchodný líder. Čoskoro si uvedomí, že jeho polarizujúce politické názory poškodzujú vnímanie elektromobilov zo strany zákazníkov,“ napísal v stredu na Twitteri Gary Black. „Zákazníci nechcú, aby boli ich autá kontroverzné. Chcú byť hrdí, že ich môžu riadiť, nie zahanbiť sa.“ Goldman Sachs v utorok znížil cenový cieľ pre akcie Tesly a znížil odhady dodávok Tesly a hrubých marží za štvrtý štvrťrok, čo odráža slabšiu ponuku a dopyt.

Akcie Tesla

Akcie spoločnosti Tesla, v tomto roku klesli o -52 % a v súčasnosti sa jedna akcia obchoduje za 158,84 USD. Pri tejto cene sa akcie firmy obchodujú za 48,1 násobok ročného zisku na akciu (P/E); 60,9 násobok ročného voľného cash flowu na akciu (P/FCF) a 29,5 násobok EV/EBITDA.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJBloomberg, FocusGuru
Predchádzajúci článokVisa investuje 1 MLD dolárov v Afrike počas 5 rokov na rozvoj elektronických platieb
Ďalší článokFed podľa Billa Ackmana nesplní cieľ inflácie bez recesie, ktorá zničí pracovné miesta
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno