Bude sa konať ďalšie prepúšťanie ?

Spoločnosť Meta Platforms by mala zrušiť tisíce pracovných miest v ďalšom kole prepúšťania, informovala v pondelok agentúra Bloomberg, len niekoľko mesiacov po tom, čo materská spoločnosť Facebook znížila svoju pracovnú silu o viac ako 11 000 ľudí. Nové kolo redukovania pracovných miest je poháňané finančnými cieľmi, ako sa uvádza v správe s odvolaním sa na ľudí oboznámených s touto záležitosťou. Meta túto správu zatiaľ odmietla komentovať.

Minulý mesiac noviny Washington Post informovali, že Meta plánuje znížiť počet pracovných miest v rámci reorganizácie a zníženia počtu zamestnancov. Hovorca organizácie Andy Stone v sérii tweetov citoval niekoľko predchádzajúcich vyhlásení výkonného riaditeľa Marka Zuckerberga, ktoré naznačujú, že ďalšie škrty sú na ceste.

Hromadné prepúšťanie spoločnosti Meta v novembri, ktoré zrušilo viac ako 11 000 pracovných miest, bolo jedným z najväčších v minulom roku a prvé v histórii spoločnosti. Ostatné technologické spoločnosti, vrátane materskej spoločnosti Google Alphabet a Microsoft, tiež zrušili tisíce pracovných miest z obáv vývoja globálnej ekonomiky.

Akcie Meta


Akcie Meta, za posledných 12 mesiacov klesli o -2,8 % a v súčasnosti sa jedna akcia obchoduje za 184,9 USD. Pri tejto cene sa akcie firmy obchodujú za 21,5 násobok ročného zisku na akciu (P/E); 26,3 násobok ročného voľného cash flowu na akciu (P/FCF) a 12,4 násobok EV/EBITDA.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJBloomberg, FinanceYahoo
Predchádzajúci článokInvestičná banka Morgan Stanley očakáva v blízkej dobe rast trhov
Ďalší článokSituácia na trhoch: keď dobré správy sú zlé
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno