Morgan Stanley predpovedá rast

Analytik Michael Wilson poukázal na odolnosť indexu S&P 500 na 200-dňovom kĺzavom priemere, čo je obľúbený technický indikátor hybnosti indexu voči jeho aktuálnej cene. Odskok od čiary naznačuje, že teraz môže pôsobiť ako takzvaný support pre benchmark. Wilson povedal, že index sa pravdepodobne posunie vyššie, ak budú výnosy štátnych dlhopisov spolu s dolárom naďalej klesať.

„Akciové trhy minulý týždeň prežili zásadný test hranice supportu, čo naznačuje, že toto oživenie medvedieho trhu ešte nie je pripravené skončiť,“ napísal stratég v pondelkovej poznámke. Index prerušil v piatok trojtýždňovú sériu strát, keď investori stavili na to, že Federálny rezervný systém nezvýši úrokové sadzby nad už stanovené maximálne úrovne. Wilson, ktorý správne predpovedal výpredaj akcií v minulom roku a oživenie v októbri, vidí ďalší hranicu pre výpredaj indexu na úrovni 4 150 bodov.

Stratég Morgan Stanley neočakáva, že rally bude trvať dlho. Povedal, že trhy musia v strednodobom horizonte ďalej klesať, keďže fundamenty sa naďalej zhoršujú. Napriek nárastu „sme presvedčení, že to nevyvracia rizikovú odmenu vo forme ziskov, ktorú v súčasnosti ponúkajú mnohé akcie vzhľadom na hodnotenia a prognózy ziskovosti, ktoré sú podľa nášho názoru stále príliš vysoké,“ povedal Wilson a očakával, že marže sklamú veľké množstvo akcionárov.“

Analytik Michael Wilson poukázal na odolnosť indexu S&P 500 na 200-dňovom kĺzavom priemere, čo je široko sledovaný technický indikátor hybnosti indexu voči jeho aktuálnej cene.
Zdroj: Bloomberg

Wilson poznamenal, že rozdiel medzi vykázanými ziskami a peňažným tokom je najväčší za posledných 25 rokov, čo je spôsobené nadmernými zásobami a kapitalizovanými nákladmi, ktoré sa ešte musia prejaviť. Napriek komentárom predstaviteľov Federálneho rezervného systému a údajom o inflácii a zamestnanosti, S&P 500 tento rok vzrástol o 5,4 %, zatiaľ čo Nasdaq 100 vzrástol o viac ako 12 %. Wilson nedávno varoval, že očakáva zhoršenie fundamentov.

Takáto opatrnosť zaznieva práve zo strany JPMorgan, kde stratégovia na čele s Mislavom Matejkom odporúčajú investorom využiť nedávne zisky ako príležitosť na predaj. Matejka je tiež obzvlášť negatívny na americké akcie, pričom poukazuje na to, že relatívne valuácie a zisky sú blízko historických maxím, pričom podľa pondelkovej správy by mohli „pokračovať v odvíjaní niektorých silných výsledkov, ktoré priniesol za posledných 10 rokov“. Iní majú samozrejme opačný názor. Stratég Christopher Harvey vo Wells Fargo je presvedčený, že rast na akciovom trhu má ešte stále priestor. „Neobchodujte, ako keby sme boli na medvedom trhu, pretože nie sme,“ napísal v pondelok v poznámke.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJBloomberg, FinanceYahoo
Predchádzajúci článokAko investovať do zlata v roku 2023?
Ďalší článokSpoločnosť Meta plánuje zrušiť ďalšie tisíce pracovných miest
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno