Fisker v problémoch

Rozhovory spoločnosti Fisker s veľkým automobilovým výrobcom ohľadom možnej dohody zlyhali a Newyorská burza plánuje zoštíhliť akcie tejto spoločnosti na burze NYSE kvôli „abnormálne nízkym“ cenovým úrovňam. Akcie spoločnosti Fisker sa obchodovali na úrovni 0,02 USD a v piatok uzavreli dokonca na úrovni 0,13 USD.

Ukončenie rozhovorov s neoznačeným automobilovým výrobcom priviedlo spoločnosť Fisker k hľadaniu strategických možností vrátane reštrukturalizácie mimo súdnej cesty alebo prostredníctvom transakcií na kapitálnych trhoch. „Aktuálne nemáme dostatočné hotovostné rezervy ani finančné zdroje na uspokojenie všetkých čiastok splatných podľa obligácií,“ uviedol hovorca spoločnosti.

Táto správa prichádza týždeň potom, čo automobilka pozastavila výrobu elektrických vozidiel, čím ešte viac zvýšila neistotu ohľadom svojej budúcnosti. „Nevedno, či to bude budúci týždeň alebo budúci rok, ale je to nevyhnutné,“ povedal Thomas Hayes, predseda hedžového fondu Great Hill Capital, o stále väčších šanciach, že Fisker pravdepodobne požiada o ochranu pred bankrotom.

Prípadný bankrot urobí z Fiskera druhý zlyhaný startup automobilovej výroby od Henrika Fiskera, ktorý začal svoju kariéru ako automobilový dizajnér a bol tiež konzultantom spoločnosti Tesla. Jeho predchádzajúci pokus, Fisker Automotive, sa stal obeťou finančnej krízy v roku 2008 a v roku 2013 podal žiadosť o bankrot napriek tomu, že získal 192 miliónov USD v pôžičkách.

Fisker

Fisker je americká automobilová spoločnosť zameraná na výrobu elektrických vozidiel. Jej zakladateľom je Henrik Fisker, ktorý je známy ako automobilový dizajnér a podnikateľ v automobilovom priemysle. Spoločnosť sa špecializuje na vývoj luxusných elektrických automobilov a inovatívnych technológií v oblasti pohonu.

Startup sa snaží ponúknuť trhu elektrických vozidiel atraktívne a štýlové alternatívy k tradičným spaľovacím automobilom. Ich vozidlá sú navrhnuté s dôrazom na dizajn a ekologickosť, pričom sa zameriavajú na vyšší výkon a dlhý dojazd, aby konkurovali tradičným automobilovým značkám. Okrem výroby vozidiel sa firma tiež venuje vývoju a implementácii pokročilých technológií, ako sú autonómne riadenie a inteligentné systémy pohonu. Ich cieľom je poskytnúť zákazníkom najnovšie inovácie v automobilovom priemysle a prispieť k budúcnosti mobility.

Akcie Fisker


Akcie firmy za posledných 12 mesiacov klesli o -99,6 % a aktuálne sa obchodujú za 0,02 USD.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
ZDROJBloomberg, FinanceYahoo
Predchádzajúci článokAlibaba zrušila IPO svojej logistickej pobočky Cainiao
Ďalší článokAnalýza akcie Hermès: Najluxusnejší medzi luxusnými (2024)
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na oblasť komodít a makroekonómiu, čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno