Čo bude so skladacím iPhonome od Apple?

Apple údajne intenzívne pracuje na vývoji skladacieho modelu iPhone, často označovaného ako iPhone Fold. Aj keď sa o ňom špekuluje už niekoľko rokov, stále zostáva zahalený tajomstvom. Stále je totiž nejasný dátum vydania. Zatiaľ nie je jasné, kedy by sme mohli očakávať oficiálne uvedenie modelu iPhone Fold na trh. Pôvodne sa hovorilo o roku 2021, avšak analytici teraz naznačujú, že to môže byť až o niekoľko rokov neskôr.

Podľa neoficiálnych informácií by nový iPhone mohol mať dispozície podobné tradičnému rozkladaciemu dizajnu. Špekuluje sa aj o rôznych farebných prevedeniach a použití dizajnu lastúrovej konštrukcie. Cena zostáva veľkou neznámou, avšak ak sa bude držať trendu na trhu s podobnými modelmi, môže byť pomerne vysoká. Napríklad konkurenčné modely od spoločnosti Samsung sú v súčasnosti cenovo dostupné iba pre určitú časť spotrebiteľov.

Vzhľadom na popularitu značky Apple a záujem spotrebiteľov o nové technológie sa predpokladá, že nový skladací iPhone by mohol nájsť svojich priaznivcov. Avšak názory na to, ako by mohol ovplyvniť trh a zákazníkov, sa líšia. Otázkou je, či Applu v poslednej dobe nedochádza para.

Skladací iPhone od Apple. Bude realitou už v tomto roku?

Pri pohľade na výsledky spoločnosti Apple za prvý štvrťrok fiškálneho roku 2024 síce môžeme vidieť pozitívne trendy a robustnú výkonnosť. Spoločnosť dosiahla štvrťročné tržby vo výške 119,6 miliardy USD, čo predstavuje medziročný nárast o 2 %. Tento nárast tržieb je poháňaný predajom iPhonov a rekordnými tržbami v oblasti Služieb. Pri podrobnejšom rozbore, kategoricky sa najlepšie darilo spomínanej kategórii iPhone s tržbami 69,7 miliárd USD, čo je medziročný nárast o 6 % aj pri problematických dodávkach najnovšieho modelu iPhone 15. Avšak výrobca mobilných telefónov stratil prvenstvo najhodnotnejšej firmy na svete, podľa trhovej kapitalizácie.

Z trónu ho zosadil Microsoft a to najmä vďaka sile cloudu. Apple sa snaží urvať si titul naspať. Začiatkom roka prišiel s prvým novým produktom za takmer 10 rokov od predstavenia Apple Watch v roku 2015. Ide o Apple headset Vision Pro, ktorý by sa mohol stať dlhoočakávanou vstupnou bránou do sveta virtuálnej reality. Firma ho predstavila ešte v júni, ale minulý mesiac oznámila, že začne naň príjmať predobjednávky a to od 19. januára. Oficiálne sa do predaja dostala v USA 2. februára.

Headsety, ktoré majú previesť človeka do virtuálnej a rozšírenej reality (VR/AR), majú mať podľa vývojárov potenciál nielen v hernom odvetví, ale najmä v produktivite pri práci. Svojim spôsobom majú za cieľ začať nahrádzať bežné počítače. Toto odvetvie má ale okrem Apple aj iného silného hráča a to Marka Zuckerberga, generiálneho riaditeľa Facebooku. Nový sklápací iPhone by tak mohol byť ďalším esom v rukáve toho giganta a tak sa začalo opäť špekulovať o tom, kedy ho uvidíme. Ak ste fanúšikom a potenciálnym investorom spoločnosti Apple, pripravili sme si pre Vás aj analýzu, ktorú si môžete prečítať nižšie:

Akcie Apple


Akcie firmy Apple za posledný mesiac vzrástli o +1,2 % zatiaľ čo Microsoft si pripísal takmer 11 %. V súčasnosti sa obchodujú na hodnote 187,7 USD. Pri tejto cene sa akcie firmy obchodujú za 29,2 násobok zisku na akciu (P/E), 26,2 očakávaného zisku na akciu (Forward P/E) a 22,7 násobok EV/EBITDA. Trhová kapitalizácia spoločnosti je 2,94 bilióna USD.


Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJFinanceYahoo, Gurufocus
Predchádzajúci článokRoblox s rekordnými tržbami a silnými odhadmi pre tento štvrťrok
Ďalší článokEnphase vidí v blízkej budúcnosti zlepšenie dopytu, akcie stúpajú
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno