Tak ako každú jeseň, aj tento rok máme možnosť zúčastniť sa Online investičnej konferencie XTB, ktorá sa uskutoční už túto sobotu 25. 11. od 13:00. Na aké témy a hostí sa môžeme tešiť tentoraz?

Hneď po úvodnom slove sa zameriame na pravdepodobne najzásadnejšiu tému, ktorou je Geopolitika a makroekonomický výhľad trhov. Aký je vplyv súčasných konfliktov na svet investícií? Príde recesia, alebo je to najhoršie už za nami? Na tieto a mnohé ďalšie otázky budú viesť diskusiu známy český ekonóm Dominik Stroukal a Ronald Ižip, šéfredaktor ekonomického týždenníka TREND. Ako moderátor sa predstaví Jan Berka, šéfredaktor webu Roklen24 a odborník na sektor Forexu a monetárnej politiky.

Po makroekonomickom výhľade bude čas na Technológie a AI: BigTech a polovodičové spoločnosti. Spoločnosti operujúce v týchto sektoroch de facto sami stoja za všetkým rastom finančných trhov posledných mesiacov. S ich rastúcou popularitou však pribúda aj obáv, či je pre finančné trhy takáto situácia zdravá. Ak sa zmení naratív a hodnota týchto spoločností začne z nejakého dôvodu klesať, môže to znamenať obrovské problémy pre celý finančný trh. Na druhú stranu je samozrejme možné, že toto je ešte len začiatok explozívneho rastu tohto sektora. Touto časťou nás prevedie analytik XTB Štepán Hájek s hosťami Annou Píchovou, hlavnou analytičkou spoločnosti CYRRUS a Michalom Semotanom, portfólio manažérom spoločnosti J&T.

V ďalšom bloku sa pozrieme na Dividendové akcie a REITs: Výhľad trhu a zaujímavé firmy. Tento typ spoločností v posledných mesiacoch stále získava na popularite. Koncept pasívneho príjmu z dividend je medzi investormi populárny odjakživa. Vďaka neistej makroekonomickej situácii sú však tieto „bezpečnejšie investície” stále viac vyhľadávané. O svoj pohľad na vec sa s nami podelí finančný YouTuber Ondřej Koberský, investor Petr Horáček a Norbert Nepela, známy tiež ako Papučový investor. Moderovať bude analytik XTB Marek Nemky.

Predposledná časť bude venovaná téme Energetický sektor: Čo od neho čakať a aké ponúka príležitosti. Energetický sektor sa v rámci investícií tešil z obľúbenosti predovšetkým minulú zimu. Odvtedy pomyselné žezlo pozornosti prevzal predovšetkým Big tech a AI. To ale neznamená, že by sa z tohto sektora vytratili zaujímavé investičné možnosti, práve naopak. S prichádzajúcou zimou sa energetický naratív pravdepodobne vráti v plnej sile. Svoje názory na túto problematiku s nami budú zdieľať spolumajiteľ investičného webu Finlord Boris Tomčiak, ekonóm Radim Dohnal a ešte raz aj Petr Horáček, ktorý je v tomto sektore známym špecialistom na tuzemskú firmu ČEZ. Celou debatou nás prevedie hlavný analytik XTB Jiří Tyleček.

Na záver potom príde debata Skryté príležitosti na akciových trhoch: Kde vidia potenciál elitní investori? Tu sa predstavia známi českí investori Daniel Gladiš a Aleš Vávra spoločne s moderátorom Jaroslavom Brychtom. Pokiaľ sa chcete dozvedieť, na čo sa sústredia títo matadori československej investičnej scény, nemali by ste si túto diskusiu nechať ujsť!

Na Online investičnú konferenciu je možné sa prihlásiť pomocou nižšie priloženého odkazu. Celá akcia je zadarmo. Po prihlásení dostanete do svojho emailu odkaz na živé vysielanie.

Kedy: V sobotu 25. 11. od 13:00

Kde: Na YouTube kanáli XTB – odkaz dostanete do mailu po prihlásení na tomto webe: https://sk.xtb.com/online-investicna-konferencia-2023

xtb
xtb
Predchádzajúci článokColt CZ Group zvýšil čistý zisk o +15,8 % na 1,5 miliardy Kč za prvých deväť mesiacov tohto roka
Ďalší článokAkvizícia na linke Amazon-iRobot schválená Európskymi orgánmi, akcie vystrelili o 40 %

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno