Desiatky nových hier vo vývoji

Takmer rok a pol po spustení svojej videohernej platformy spoločnosť Netflix tvrdo pracuje na presadení v hernom priemysle. V súčasnosti streamovacia služba ponúka vyše 50 hier a vo vývoji ich má aktuálne až takmer ďalších 100, pričom desiatky z nich uzrú svetlo sveta už tento rok. Netflix oznámil, že plánuje spustiť približne 40 ďalších videohier počas roku 2023.

Väčšinu hier firma vyvíja v spoluprácií s partnermi, ale na niektorých pracuje sama. Je pravdepodobné, že množstvo vlastne vyvíjaných hier bude stúpať, pretože Netflix v poslednej dobe vykonal až 6 akvizícií menších herných štúdií s cieľom urýchliť svoje možnosti. V súčasnosti sú videohry pre predplatiteľov Netflixu v aplikáciách pre iOS a Android bezplatné a nemajú žiadne reklamy ani nákupy v hre.

„Naším cieľom je vyvinúť široké portfólio hier v rôznych žánroch a formátoch,“ uviedol zástupca spoločnosti Netflix. „Členovia si budú môcť zahrať ocenené hity, RPG, výpravné dobrodružstvá, logické hry. V súčasnosti pracujeme s poprednými svetovými štúdiami, aby sme vám tieto hry priniesli.“

Netflix, vychvaľujúc úspech „Too Hot to Handle: Love Is a Game“, videohernej adaptácie svojej úspešnej zoznamovacej reality show, ktorej pokračovanie oznámil tohto roku. Pripravuje sa aj: „Mighty Quest: Rogue Palace“, akčná hra od Ubisoft, vyjde v apríli, a kritikmi oceňované logické hry od Ustwo „Monument Valley“ a „Monument Valley II“, obe prídu budúci rok. Netflix kúpil v posledných rokoch niekoľko videoherných štúdií v snahe vybudovať „herné štúdio svetovej triedy“.

Vo svojej správe o zárobkoch v januári Netflix uviedol, že k 31. decembru 2022 mal viac ako 230 miliónov globálnych predplatiteľov. Kedysi rýchly rast sa však väčšinu minulého roka zastavil a Netflix sa spolieha na hry, aby prilákal viac predplatiteľov. „Hry vnímame ako ďalšiu novú kategóriu obsahu, podobnú nášmu rozšíreniu do pôvodných filmov, animácií a neskriptovaných TV,“ povedala streamovacia spoločnosť akcionárom v roku 2021.

Spoločnosti Netflix sme sa venovali bližšie v našej analýze.

Akcie Netflix


Akcie spoločnosti Netflix, za posledných 12 mesiacov klesli o -20,1 % a v súčasnosti sa jedna akcia obchoduje za 305,6 USD. Pri tejto cene sa akcie firmy obchodujú za 30,7 násobok ročného zisku na akciu (P/E); 10,4 násobok ročného voľného cash flowu na akciu (P/FCF) a 7,1 násobok EV/EBITDA.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJBloomberg, FinanceYahoo
Predchádzajúci článokPravidlo 72 a jeho využitie nielen v investovaní
Ďalší článokObchodný riaditeľ XTB: O zákaze ETF, bankovej kríze a ďalších témach
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno