More
  Home Krátké správy Microsoft investuje 1,5 miliardy USD do emirátskej spoločnosti G42. Partnerstvo prichádza v čase, keď sa Washington snaží oslabiť technologické pokroky Pekingu, pričom Spojené štáty pridali štyri čínske spoločnosti na zoznam exportných obmedzení.

  Microsoft investuje 1,5 miliardy USD do emirátskej spoločnosti G42. Partnerstvo prichádza v čase, keď sa Washington snaží oslabiť technologické pokroky Pekingu, pričom Spojené štáty pridali štyri čínske spoločnosti na zoznam exportných obmedzení.

  Microsoft investuje 1,5 miliardy USD do emirátskej spoločnosti G42. Partnerstvo prichádza v čase, keď sa Washington snaží oslabiť technologické pokroky Pekingu, pričom Spojené štáty pridali štyri čínske spoločnosti na zoznam exportných obmedzení.

  Microsoft investuje do G42

  Spoločnosť Microsoft investuje 1,5 miliardy USD do emirátskej spoločnosti G42, čím získava menšinový podiel a miesto v jej správnej rade, čo im umožní prehĺbiť vzťahy v rámci globálneho boja o technologickú dominanciu. V rámci dohody, ktorú obidve spoločnosti označili za podporenú zárukami vlád USA a Spojených arabských emirátov (SAE) v oblasti bezpečnosti, bude G42 využívať cloudové služby Microsoftu na prevádzku svojich aplikácií s umelou inteligenciou.

  Partnerstvo prichádza v čase, keď sa Washington snaží oslabiť technologické pokroky Pekingu, pričom Spojené štáty pridali štyri čínske spoločnosti na zoznam exportných obmedzení, keď sa snažili získať čipy s umelou inteligenciou pre čínsku armádu. USA tiež prejavili obavy zo zintenzívňujúcich sa vzťahov medzi Čínou a štátmi Perzského zálivu, vrátane SAE. V súvislosti s obavami USA o svoj vzťah s čínskymi firmami G42 v februári divestovala svoje investície v Číne a začala dlhodobý proces odstúpenia od čínskeho hardvéru, prijímajúc obmedzenia, ktoré jej naľožili Spojené štáty, aby mohla spolupracovať so spoločnosťami zo Spojených štátov.

  Microsoft a G42 opísali svoje záruky vládam USA a SAE ako dohodu prvého druhu, ktorá zabezpečuje bezpečný, dôveryhodný a zodpovedný vývoj a nasadenie umelého inteligencie. Microsoft uviedol, že je viažuci. Abúdabský soberánny fond Mubadala a americká súkromná investičná firma Silver Lake majú podiely v spoločnosti G42, ktorej predsedom je šejk Tahnoon bin Zayed Al Nahyan, národný bezpečnostný poradca SAE a brat prezidenta.

  Prezident Microsoftu Brad Smith, ktorý získa miesto v správnej rade G42, povedal: „Spojíme svetovú technológiu s vedúcimi svetovými štandardmi pre bezpečnú, dôveryhodnú a zodpovednú umelú inteligenciu v úzkej koordinácii s vládami SAE a USA.“ The New York Times uviedol, že dohoda obsahuje sériu ochranných opatrení pre produkty s umelou inteligenciou, ktoré sú zdieľané s G42, vrátane dohody o odstránení čínskeho vybavenia z prevádzky emirátskej spoločnosti. G42 prestane používať telekomunikačné zariadenia Huawei, ktoré Spojené štáty obávajú, že by mohli poskytnúť zadné vrátka pre čínske tajné služby, uviedol denník.

  V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 3,1 bilióna USD a jej akcie za posledný rok vzrástli o +43,3 % a v súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 161,5 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.