More
  Home Krátké správy Americký výrobca elektrických vozidiel Tesla oznámil, že prepustí viac ako 10 % svojej pracovnej sily. Elon Musk tak reaguje na dramatický pokles akcií spoločnosti v tomto roku, keď Tesla odpísala už 35 %.

  Americký výrobca elektrických vozidiel Tesla oznámil, že prepustí viac ako 10 % svojej pracovnej sily. Elon Musk tak reaguje na dramatický pokles akcií spoločnosti v tomto roku, keď Tesla odpísala už 35 %.

  Americký výrobca elektrických vozidiel Tesla oznámil, že prepustí viac ako 10 % svojej pracovnej sily. Elon Musk tak reaguje na dramatický pokles akcií spoločnosti v tomto roku, keď Tesla odpísala už 35 %.

  Tesla bude prepúšťať

  Tesla sa ocitá v ťažkostiach so zhoršujúcim sa predajom, a ako odpoveď na túto situáciu, plánuje prepustiť viac ako 10 % svojich globálnych zamestnancov. Toto rozhodnutie prišlo po dôkladnej revízii organizácie, ktorú oznámil CEO Elon Musk prostredníctvom interného e-mailu. Musk verí, že tento krok umožní spoločnosti stať sa štíhlejšou a inovatívnejšou, čo zase prinesie nový cyklus rastu. Tesla vyvíja revolučné technológie v oblasti automobilov, energetiky a umelej inteligencie a Musk vopred poďakoval svojim zostávajúcim zamestnancom za ich tvrdú prácu a oddanosť.

  Tesla je pritom najhoršia akcia v S&P 500 v tomto roku. Dokonca väčším prepadákom ako Boeing, ktorý bojuje s veľkými problémami na viacerých frontoch. Pre porovnanie ETF Global X Autonomous & Electric Vehicles tento rok klesol o 1,1 % a index S&P 500 vzrástol o 9,6 %. Prepad Tesly stál Elona Muska titul najbohatšieho človeka na svete. Cenová vojna v Číne sa stupňuje a americká automobilka nie je jediná, ktorá na to dopláca. Avšak je pravdou, že širokému trhu sa nesmierne darí, zatiaľ čo výrobca elektrických vozidiel tápa.

  Spravodajské weby Electrek a Business Insider dokonca tvrdia, že Tesla plánuje prepustiť až 20 % svojich zamestnancov. Dôvodom je výrazný pokles predaja v 1. štvrťroku 2024, ktorý je dôsledkom slabnúceho dopytu a zvýšenej konkurencie v Číne, ktorá je jedným z hlavných trhov spoločnosti. Na konci roku 2023 mala Tesla 140 473 zamestnancov.

  Jej akcie v tomto roku stratili viac ako 35 % zo svojej hodnoty, čo je čiastočne spôsobené slabými výsledkami v 1. štvrťroku. V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 514,3 miliardy USD a jej akcie za posledný rok klesli o -13,7 % a v súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 161,5 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.