More

  Akvizícia na linke Salesforce-Informatica v ohrození. Wall Street Journal už v nedeľu informoval, že rokovania medzi predstaviteľmi firmy sa ochladili a vyzerá to tak, že obchod stroskotá na otázkach o cene.

  Akvizícia na linke Salesforce-Informatica v ohrození. Wall Street Journal už v nedeľu informoval, že rokovania medzi predstaviteľmi firmy sa ochladili a vyzerá to tak, že obchod stroskotá na otázkach o cene.

  Zrušenie akvizície Salesforce a Informatica

  Diskusie o akvizícií medzi spoločnosťou Salesforce a Informatica sa ochladili, pričom obe strany bojujú o čo najlepšie podmienky v rámci dohody. Podľa niektorých osôb sa softvérový gigant Salesforce a spoločnosť zaoberajúca riadením údajov Informatica nedokázali dohodnúť na cene.

  Wall Street Journal už v nedeľu informoval, že rokovania o dohode postupne vyprchávajú. Zástupcovia spoločností Salesforce a Informatica odmietli komentovať. Akcie spoločnosti Informatica klesli až o 7 % v rozšírenom obchodovaní. Akcie spoločnosti Salesforce stúpli o 3,3 % v v rozšírenom obchodovaní po predchádzajúcom uzavretí na úrovni 270,37 USD.

  Táto transakcia by mohla vyvolať ďalšiu konsolidáciu v softvérovom odvetví a prilákať pozornosť regulátorov. Informatica, ktorá pomáha zákazníkom riadiť ich údaje v cloude, predpovedá, že ročné príjmy vzrastú asi o 6 % na 1,7 miliardy USD. Ak by došlo k dohode o kúpe Informaticy s významnou prirážkou k súčasnej cene akcií, suma by mohla konkurovať 14 miliardám USD, ktoré Salesforce zaplatilo za Tableau Software v roku 2019. Salesforce uviedol v roku 2018, že jeho akvizícia MuleSoft predstavovala podnikovú hodnotu 6,5 miliardy USD.

  Informatica bola v roku 2015 stiahnutá z verejného obchodovania spoločnosťou Permira a kanadským investičným fondom v transakcii za 5,3 miliardy USD. Spoločnosť bola v roku 2021 znova uvedená na burzu so sadzbou akcií 29 USD. Akcie dosiahli takmer 39 USD o dva mesiace neskôr, avšak minulý rok prepadli na približne 14 USD. Podľa údajov Bloomberg je spoločnosť Permira s takmer 47 % podielom akcií Informaticy stále najväčším akcionárom spoločnosti. CPPIB vlastní približne 29 % akcií.

  V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 268,6 miliardy USD a jej akcie za posledný rok vzrástli o +42,1 % a v súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 276,8 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.