More
  Home Krátké správy Hlavný americký akciový index S&P 500 v minulom týždni odpísal viac ako 3 % a dostal sa pod úroveň 5 000 bodov. Ide tak o druhý klesajúci týždeň po sebe a prvú korekciu za posledných 5 mesiacov. V súčasnosti je na 4 967,23 bodov.

  Hlavný americký akciový index S&P 500 v minulom týždni odpísal viac ako 3 % a dostal sa pod úroveň 5 000 bodov. Ide tak o druhý klesajúci týždeň po sebe a prvú korekciu za posledných 5 mesiacov. V súčasnosti je na 4 967,23 bodov.

  Hlavný americký akciový index S&P 500 v minulom týždni odpísal viac ako 3 % a dostal sa pod úroveň 5 000 bodov. Ide tak o druhý klesajúci týždeň po sebe a prvú korekciu za posledných 5 mesiacov. V súčasnosti je na 4 967,23 bodov.

  Akciové indexy v minulom týždni klesali

  V strede apríla akciové trhy ustúpili zo svojich maxím, keď sa v strate ocitli všetky kľúčové svetové indexy, či už v USA, Európe a už tradične aj v Číne. Môže za to najmä správa o americkej inflácií, ktorá má za následok pravdepodobné oddialenie znižovania úrokových sadzieb. Toto presvedčenie trhov ešte upevnila správa, že maloobchodné tržby v USA vzrástli medziročne o 0,7 %, viac ako očakávalo, čo poukazuje na pretrvávajúcu silnú spotrebu Američanov. Zdá sa tak, že jediní, kto stojí v ceste Američanom na ceste k nižším úrokom sú oni sami. 

  Ďalším dôvodom, prečo sa finančným trhom nedarilo je rozšírenie vojnového konfliktu na Blízkom východe. Po tom, čo Irán zaútočil na Izrael sa očakáva ďalšia eskalácia napätia. Hlavný akciový index S&P 500 minulý týždeň odpísal viac ako 3 %, pričom najviac padla Nvidia a Tesla. O tom, že Irán vystavil trhom stopku sme hovorili aj v našom týždňovom zhrnutí na Youtube, ktoré si môžete vypočuť nižšie:

  Klesali akcie všetkých gigantov ako Microsoft, Apple, Google či Meta. Výrazne padol aj najnovší člen S&P 500, Super Micro. Ten klesol o 21,8 % a od maxima z marca sa jeho akcie obchodujú o 40 % nižšie. O tom, že napätie vyvolalo rozruch aj v hlavách investorov dokazuje index volatility známy ako Vix. Ten si po útoku pripísal za jediný deň 11 % a stúpol na 5-mesačné maximum.

  image 28

  S&P 500 si tento rok pripísal 4,7 % a v súčasnosti je na úrovni 4 967,3 bodov. Minulý týždeň odpísal 3 %.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Indexy môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.