More

  Akcie softvérovej spoločnosti Cadence Design Systems odpisujú viac ako 8 %, potom čo americká firma nesplnila očakávania Wall Street z pohľadu tržieb ani zisku a tiež ponúkla slabšie usmernenia na druhý štvrťrok.

  Akcie softvérovej spoločnosti Cadence Design Systems odpisujú viac ako 8 %, potom čo americká firma nesplnila očakávania Wall Street z pohľadu tržieb ani zisku a tiež ponúkla slabšie usmernenia na druhý štvrťrok.

  Kvartálne výsledky Cadence Design Systems

  Akcie firmy klesli o viac ako 8 % po tom, čo softvérová spoločnosť vydala slabé usmernenia na druhý štvrťrok. Cadence Design Systems predpovedá v druhom štvrťroku zisk na akciu vo výške 1,20 až 1,24 USD, čo je menej ako 1,43 USD na akciu, ktoré očakávajú analytici na Wall Street. Smernica o príjmoch medzi 1,03 miliardami USD a 1,05 miliardami USD tiež nesplnila konsenzuálny odhad vo výške 1,11 miliardy USD.

  Celkové tržby v prvom kvartáli klesli o 1 % na 1,01 miliardy USD. Wall Street očakávala tržby na úrovni 1,02 miliardy USD. Tržby z produktov klesli o 5,2 % na 0,91 miliardy USD. Spoločnosť zaznamenala pokles prevádzkové zisku, kým v rovnakom období minulého roka bol prevádzkový zisk na úrovni 0,32 miliardy USD a prevádzková zisková marža 33,3 %, tento kvartál manažment oznámil prevádzkovú zisk 0,32 miliardy USD a maržu 27,4 %.

  Akcie softvérovej spoločnosti Cadence Design Systems odpisujú viac ako 8 %, potom čo americký firma neplnila očakávania Wall Street z pohľadu tržieb ani zisku.

  Čistý zisk vzrástol na 0,25 miliardy USD. Zisk na akciu (non-GAAP) klesol na 1,17 USD, avšak prekonal očakávania analytikov. Voľný cash flow sa v prvom štvrťroku klesol o 13 % na 0,2 miliardy USD. Za celý rok spoločnosť revidovala svoju hornú prognózu smerom nahor na 4,56 až 4,62 miliardy USD zo 4,55 miliardy USD na 4,61 miliardy USD, čo naznačuje, že výsledky spoločnosti budú v druhej polovici o niečo viac zaťažené, ako sa pôvodne predpokladalo.

  Firma nedávno oznámila, že prevezme spoločnosť BETA CAE Systems, ktorá sa špecializuje na softvér na analýzu návrhov automobilov a lietadiel, za 1,24 miliardy USD v hotovosti a akciách. Cadence zaplatí približne 744 miliónov USD v hotovosti a zvyšok v akciách. Manažment plánuje financovať akvizíciu čiastočne prostredníctvom dlhu, ktorý plánuje splatiť z hotovosti vygenerovanej z jej prevádzky.

  Cadence v posledných šiestich rokoch rozširuje svoje služby aj na návrhový softvér pre väčšie fyzické systémy ako sú obvodové dosky a lietadlá. V nedávnom vývoji manažment predstavil superpočítač určený na simuláciu prúdenia vzduchu okolo lietadlových motorov a ďalších aplikácií. Akvizícia spoločnosti BETA CAE Systems súvisí s touto strategickou orientáciou. Softvér BETA CAE je v širokom rozsahu využívaný v automobilovom a leteckom priemysle na analýzu návrhov, pričom medzi významných zákazníkov patria napríklad HondaGeneral Motors a Lockheed Martin.

  Firma nedávno tiež oznámila spoluprácu so spoločnosťou Arm na vývoji referenčného dizajnu a platformy vývoja softvéru na urýchlenie softvérovo definovaných inovácií vozidiel. V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 77,7 miliardy USD a jej akcie v tomto roku vzrástli o +33,8 % a za posledný rok vzrástli o +317,8 %. V súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 285,1 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.