More

  Akcie online platformy pre vzdelávanie Coursera klesli o 11 % po to, čo manažment firmy poskytol slabší výhľad na aktuálny kvartál a celý rok 2024 ako predpokladali analytici na Wall Street.

  Akcie online platformy pre vzdelávanie Coursera klesli o 11 % po to, čo manažment firmy poskytol slabší výhľad na aktuálny kvartál a celý rok 2024 ako predpokladali analytici na Wall Street.

  Kvartálne výsledky Coursera

  Akcie poskytovateľa online kurzov, Coursera sa v pondelok strmhlavo prepadli potom, čo spoločnosť poskytla slabší výhľad pre júnový štvrťrok a zvyšok roku 2024. Coursera, ktorá sa snaží prispôsobiť svoje podnikanie ére umelej inteligencie, nahlásila za marec štvrťrok tržby vo výške 169,1 milióna USD a upravený zisk 7 centov na akciu. Očakávania analytikov na Wall Street však smerovali k tržbám vo výške 170,4 milióna USD a nulovému upravenému zisku.

  Hoci finančné výsledky samotné mohli byť na prvý pohľad uspokojivé, skutočným problémom boli výhľady. Coursera predpokladá, že v júnovom štvrťroku dosiahne tržby vo výške 164 miliónov USD, čo je nižšie ako očakávané 177,8 milióna USD, a upravený EBITDA sa bude pohybovať okolo 2 miliónov USD. Očakávania analytikov sa však smerovali k upravenému EBITDA zisku vo výške 4,8 milióna USD.

  Pre zvyšok roka Coursera predpokladá tržby vo výške 700 miliónov USD, čo je pod konsenzom 736,5 milióna USD. „Nachádzame sa v veľmi skorých štádiách pomáhania našim študentom, pedagógom a zákazníkom pochopiť, ako nové technológie umelej inteligencie zmenia spôsob, akým učíme, učíme sa a pracujeme,“ povedal CEO Coursera Jeff Maggioncalda.

  Coursera je online platforma pre vzdelávanie, ktorá ponúka kurzové materiály a kurzy od univerzít a iných poskytovateľov vzdelávania z celého sveta. Táto platforma umožňuje ľuďom prístup k rôznym kurzom a programom, ktoré zahŕňajú širokú škálu tém od technológií cez umenie a humanitné vedy až po obchod a vedu.

  Coursera spolupracuje s viac ako 200 univerzitami a inštitúciami, ako aj s renomovanými organizáciami a podnikmi, aby poskytovala kurzy, ktoré sú vedené kvalifikovanými inštruktormi. Študenti môžu absolvovať tieto kurzy online, čo im umožňuje prispôsobiť si svoj čas a tempo štúdia svojmu rozvrhu a potrebám.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.