More

  Americký nápojový koncern Coca-Cola ohlásil nárast tržieb aj zisku v prvom kvartáli tohto roka. Hlavnými dôvodmi tohto rastu bol väčší objem predaja a vyššie ceny výrobkov. Manažment predstavil ambiciózny plán.

  Americký nápojový koncern Coca-Cola ohlásil nárast tržieb aj zisku v prvom kvartáli tohto roka. Hlavnými dôvodmi tohto rastu bol väčší objem predaja a vyššie ceny výrobkov. Manažment predstavil ambiciózny plán.

  Kvartálne výsledky Coca-Cola

  Coca-Cola zaznamenala v prvom štvrťroku 2024 významný nárast zisku a tržieb, čo prekvapilo analytikov a investorov. Americký nápojový gigant si tak v tomto období pripísal úspech, pričom k tomu prispeli vyššie ceny a zvýšený objem predaja. Podľa hospodárskych výsledkov spoločnosti sa zisk za tri mesiace do konca marca 2024 zvýšil na 3,18 miliardy USD, čo predstavuje rast o 0,74 USD na akciu. To je výrazný pokrok oproti rovnakému obdobiu minulého roku, keď dosiahol zisk 3,11 miliardy USD alebo 0,72 USD na akciu. Dokonca aj upravený zisk bez jednorazových položiek prekonal očakávania analytikov, ktorí priemerne prognózovali 0,65 USD na akciu.

  Tržby spoločnosti Coca-Cola za prvý štvrťrok 2024 dosiahli 11,30 miliardy USD, čo znamená nárast o 2,9 % oproti minulému roku. Tento výsledok prekonal predpovede Wall Street, ktorá očakávala tržby vo výške 11,02 miliardy USD. Zvýšené ceny a mierne vyšší globálny objem predaja prispeli k tomuto pozitívnemu výsledku.

  Vzhľadom na tieto úspechy si Coca-Cola vytýčila ambiciózny cieľ organického rastu tržieb o 8 % až 9 % počas celého roka 2024. Tento plán zohľadňuje silnú pozíciu spoločnosti na trhu a dôveru investičnej verejnosti v jej dlhodobý vývoj. Analýzy a hodnotenia vývoja Coca-Coly sú naliehavou témou pre investorov, ktorí sledujú výkonnosť tohto obrovského hráča na trhu s nealkoholickými nápojmi. Ich rozhodnutia o investovaní sa budú pravdepodobne riadiť týmito výsledkami a prognózami, ktoré naznačujú stabilný a perspektívny rast spoločnosti v blízkej budúcnosti.

  V súčasnosti má firma trhovú kapitalizáciu 267,5 miliardy USD a jej akcie v tomto roku vzrástli o +3,7 % a za posledných 12 mesiacov klesli o -3,5 %. V súčasnosti sa jej akcie obchodujú na úrovni 62,1 USD.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Upozorňujeme:

  – Článok nie je investičným odporúčaním
  – Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
  – Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.