Nový generálny riaditeľ Square

Pred pár dňami vedúca oddelenia platieb Square, Alyssa Henry oznámila, že odstupuje so svojej funkcie. Zodpovednosť po nej prevezme Jack Dorsey, známy podnikateľ, ktorý je uznávaný predovšetkým ako spoluzakladateľ a CEO spoločnosti Twitter.

Alyssa Henry, odíde zo spoločnosti s účinnosťou od 2. októbra. Jack Dorsey, ktorý spolu zakladal Block a slúži ako jeho generálny riaditeľ a predseda, bude od 2. októbra tiež vedúcim Square. „Henry pracovala v Block viac ako deväť rokov a počas tohto obdobia poskytla spoločnosti odviedla skvelú prácu,“ uviedli predstavitelia firmy vo svojom podaní Komisii pre cenné papiere a burzu.

Niektorí investori pociťovali neistotu ohľadom zmien vo vedení. Ale analytici z J.P. Morgan na čele s Tien-tsin Huangom majú na to jasný názor. „Páči sa mi, že Dorsey vstupuje do priameho vedenia stratégie Square, podnikania, ktoré spolu zakladal v roku 2009.“ napísal Tien-tsin Huang. Analytici dodali, že sú optimistickí, a dúfajú skorý úspech Square, ktorý podnieti rast v roku 2024. Huangov tím dodal, že prevádzkový potenciál firmy, ktorá tento rok vo veľkom investovala, je obrovský.

Block

Firma Block je priekopníkníkom finančných riešení.V dynamickom prostredí finančných technológií len málo spoločností má taký významný vplyv ako Block. Spoločnosť založená v roku 2009 Jackom Dorseym a Jimom McKelveyom sa neustále vyvíjala a rozširovala svoje portfólio o rad služieb, ktoré idú nad rámec spracovania platieb a zahŕňajú holistický ekosystém finančných riešení.

Block aj so svojou základnou divíziou Square, je dôkazom inovácie, odolnosti a neúnavnej snahy o demokratizáciu finančných systémov. Ako sa púšťa do nových oblastí vrátane blockchainu a decentralizovaného financovania, nesie so sebou dedičstvo narušenia a víziu inkluzívnejšej finančnej budúcnosti. Svet so zatajeným dychom sleduje, ako firma mapuje svoj kurz v neustále sa vyvíjajúcom fintech svete, ktorý je pripravený nanovo definovať kontúry finančných technológií.

Spoločnosť bola v tomto roku obvinená z „ochoty napomáhať podvodom voči spotrebiteľom a vláde, vyhýbať sa regulácii, vydávať predátorské pôžičky a poplatky za revolučnú technológiu a zavádzať investorov prehnanými metrikami.“ podľa informácií Hindenburg Research. V správe o obvinení sa priamo spomína aj generálny riaditeľ a zakladateľ spoločnosti Jack Dorsey, ktorý je známy aj tým, že založil Twitter. Z jeho čela odišiel koncom roku 2021.

Na obvinenie promptne reagovala aj samotná firma. „Máme v úmysle spolupracovať so SEC a preskúmať právne kroky proti spoločnosti Hindenburg Research pre fakticky nepresnú a zavádzajúcu správu, ktorú dnes zdieľali o našom podnikaní v oblasti Cash App.“ Hindenburg je podľa predstaviteľov Blocku známy týmito typmi útokov, ktoré sú určené výhradne na to, aby umožnili predajcom nakrátko profitovať z poklesu ceny akcií.

Akcie Block


Akcie Block od začiatku roka klesla o -23,3 % a v súčasnosti sa obchodujú za $49,7. Pri tejto cene sa akcie obchodujú za 94,9 násobok voľného cash flowu na akciu (P/FCF) a 303,2 násobok EV/EBITDA.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločností môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
ZDROJFinanceYahoo, GuruFocus
Predchádzajúci článokAko sa rozhoduje a premýšľa úspešný trader? Obchodník mesiaca XTB – O. Hartman
Ďalší článokFed ponechal úrokové sadzby nezmenené, Goldmani odkladajú začiatok ich znižovania
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na oblasť komodít a makroekonómiu, čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno