Prekážky pre indický Fintech priemysel

Indický fintech priemysel v hodnote 50 miliárd amerických dolárov bude budúci rok čeliť prekážkam v podobe prísnejšej regulačnej kontroly a prísnejšej likvidity, čo povedie k vyšším kapitálovým nákladom pre niektoré spoločnosti, povedal Rakesh Pozhath, partner poradenskej firmy Bain & Company.

Investori do fintech priestoru v krajine, ktorý v posledných rokoch pritiahol aj také mená ako Warren Buffett a jeho Berkshire Hathaway či japonský SoftBank, musia rátať, že ich investície budú podliehať silnejšej kontrole.

„Investori sa pozerajú na skutočné čísla speňaženia v podobe tržieb a zisku, nielen na čísla rastu z hľadiska počtu zákazníkov alebo hodnoty vyplatených pôžičiek,“ povedal Pozhath, ktorý spolupracoval s globálnymi a indickými poskytovateľmi platobnej infraštruktúry. „Tieto metriky už nikto neupisuje.“ To by mohlo v budúcom roku viesť k vyšším kapitálovým nákladom pre menšie fintech firmy, keďže ich cieľom je stať sa nebankovými spoločnosťami, ktoré budú naďalej požičiavať zákazníkom, povedal.

Indické fintechy, prevažne v oblasti platieb a pôžičiek, prilákali od roku 2000 finančné prostriedky vo výške približne 35 miliárd dolárov a približne 10 miliárd z toho prišlo v roku 2021, podľa nedávnej správy, ktorej spoluautorom je Pozhath. Finančné zbierky v prvej polovici roku 2022 vo výške 4,2 miliardy dolárov boli nižšie ako rok predtým, uvádza sa v správe.

Tento rok indický regulátor, podnietený prípadmi podvodov a nekalých praktík v oblasti fintech pôžičiek, zintenzívnil svoj dohľad, aby ho reguloval prostredníctvom série usmernení, čím prinútil platformy prehodnotiť svoje obchodné modely, povedal Pozhath. „Uvidíte veľa investícií do oddelení rizík a dodržiavania predpisov,“ povedal Pozhath.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJFinanceYahoo, GuruFocus
Predchádzajúci článokGilead Sciences kupuje práva na liečbu rakoviny od Jounce za 67 miliónov dolárov
Ďalší článokRok 2022 v znamení inflácie a prepadov trhov, čo možno očakávať v ďalšom roku?
Patrik pracuje ako analytik a tiež redaktor investičného portálu akcie.sk. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a akciové trhy. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno