Rozšírenie podielu na trhu

Juhokórejská spoločnosť Hyundai Motor a pridružená spoločnosť Kia v utorok predpovedali, že ich spoločný globálny predaj v roku 2023 poskočí takmer o 10 %, napriek tomu, že minuloročné tržby zaostali za cieľom v dôsledku prerušenia dodávateľského reťazca. Spoločnosti predali v roku 2022 – 6,85 milióna vozidiel, čo je približne o 4 % menej ako ich spoločný cieľ 7,16 milióna vozidiel, najmä kvôli problémom s nedostatkom čipov a komponentov. Povedali, že sa tento rok zamerajú na celosvetový predaj 7,52 milióna vozidiel.

„Hyundai plánuje rozšíriť podiel na trhu a prevádzkovať podniky orientované na ziskovosť reakciou na zmeny na trhu, urýchlením prechodu na elektrifikáciu, reakciou na globálne environmentálne predpisy a optimalizáciou výroby, logistiky a predaja podľa regiónov,“ uviedol Hyundai Motor vo vyhlásení. Analytici uviedli, že ciele predaja týchto dvoch spoločností na tento rok sa zdajú byť pomerne agresívne, ale dosiahnuteľné vzhľadom na zadržiavaný dopyt po vozidlách.

„Hyundai Motor a Kia stále zaznamenávajú vyššie objednávky vozidiel a kupujúci stále čakajú v rade na nákup svojich vozidiel,“ povedal Kim. Gwi-yeon, analytik spoločnosti Daishin Securities. Kim však dodal, že ekonomické prekážky, ako sú vysoké úrokové sadzby, by mohli utlmiť predaj áut, najmä v druhej polovici roka po zmiernení zadržiavaného dopytu. Akcie Hyundai Motor a Kia uzavreli rast o 1,3 % a 1,5 %, v porovnaní s poklesom o 0,3 % na benchmarkovom trhu. V októbri Hyundai Motor znížil svoj globálny predajný cieľ na rok 2022 o približne 7 % na 4,01 milióna vozidiel zo 4,32 milióna vozidiel.

Akcie Hyundai


Akcie spoločnosti Hyundai, v tomto roku klesli o – 27,88%  a v súčasnosti sa jedna akcia obchoduje za 29,75 USD. Pri tejto cene sa akcie firmy obchodujú za 6,28 násobok ročného zisku na akciu (P/E); 9,51 násobok ročného voľného cash flowu na akciu (P/FCF) a 7,18 násobok EV/EBITDA.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
ZDROJBloomberg, FinanceYahoo
Predchádzajúci článokBrutálny rok pre Teslu prináša medvedím investorom 17 miliárd dolárov
Ďalší článokŤažký rok pre FAANG+ akcie. Týchto 10 firiem prišlo dohromady o 5,2 biliónov USD hodnoty
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na oblasť komodít a makroekonómiu, čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno