Odporúčanie Goldman Sachs

Minulý mesiac akciové trhy zažili výraznejšiu korekciu a mnohé technologické akcie utrpeli veľké straty. Investičná banka Goldman Sachs prichádza v tomto čase s odporúčaním nakupovať a to prinajmenšom je 2 akcie, ktoré patria medzi tie najznámejšie technologické akcie vôbec: Salesforce a Microsoft. Tým sme sa tiež venovali v našich článkoch:

„Zatiaľ čo ich ocenenie zostáva zvýšené, pričom priemerná spoločnosť v našom pokrytí sa obchoduje na úrovni 17-násobku ukazovateľa EV/tržieb, stále vidíme priestor na ich rast k ich cenovému cieľu a to 49% v prípade Salsforce a 36% pri Microsofte, obzvlášť pokiaľ sú obe spoločnosti ochotné investovať do výdavkov DX. Tie sa urýchlili v dôsledku pandémie COVID-19“, uviedol analytik spoločnosti Goldman Sachs Kash Rangan s tým, že obe akcie sú na pozorne sledovanom zozname „Conviction Buy“ investičnej banky.

Rangan konštatuje, že obaja technologickí giganti ťažia z prechodu na cloudové služby a zvýšeného tempa podnikových investičných výdavkov, keď pandémia začína pomaly ustupovať v USA.

msft
Zdoj obrázku: CNET

Microsoft

„Vďaka silnému zastúpeniu vo všetkých vrstvách cloudových služieb, vrátane aplikácií, platforiem a infraštruktúry má spoločnosť Microsoft dobrú pozíciu na to, aby mohla zúročiť množstvo dlhodobých sekulárnych trendov, zahrňujúc verejný cloud a prijatie SaaS, digitálnu transformáciu, AI/ML, BI/analytiku či DevOps (okrem iného). Vidíme preto priestor na trvalý dvojciferný rast výnosov spolu s pokračujúcim rozširovaním ziskových marží a to najmä preto, že komerčný cloud bude mať v tržbách čoraz väčšie zastúpenie“, uviedol analytik na Microsoft.

Rangan je presvedčený, že férová hodnota akcií Microsoft je na úrovni 315 USD za akciu, čo je o 35% viac ako je ich súčasná cena na trhu. Podobný názor ma i na akcie Salesforce. Tie zažili prudký prepad po tom čo investori neboli nadšení pridrahou akvizíciou komunikačnej platformy Slack.

Salesforce
Zdroj obrázku: Salesforce.com

Salesforce

Ohľadom menšej firmy sa zamestnanec Goldman Sachs vyjadril nasledovne: „Veríme, že sentiment investorov zostáva ďalej tlmený, z dôvodu obáv ohľadom pomalého tempa rastu ziskových marží, organického rastu základnej firemnej služby a potenciálneho rizika ďalšieho riedenia akcií v dôsledku možných fúzií a akvizícií. Akcie Salesforce sa obchodujú so značnou zľavou, keď ukazovateľ EV/tržby majú najnižšie zo všetkých vysoko-kapitalizovaných softvérových spoločností s naším pokrytím. Na súčasnej úrovni považujeme pomer rizika a odmeny za atraktívny a pridávame ich do nášho zoznamu, keďže firmu ďalej vnímame ako dobre situovanú pre na to, aby využila digitálnu transformáciu a udržala organický rast tesne pod 20%.“

Rangan stanovil svoj cenový cieľ aj pre akcie Salesforce a to na 315 dolárov, čo je o cca 50% viac ako je ich aktuálna úroveň.

Firmám Microsoft a Salesforce sme sa tiež venovali v našich predchádzajúcich článkoch:

xtb
ZDROJFinance Yahoo
Predchádzajúci článok7 najväčších chýb Warrena Buffeta v investovaní
Ďalší článokAkcie Boeing chytajú druhý dych vďaka novým objednávkam
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno