Nová akvizícia

Predstavitelia francúzskej spoločnosti Thales oznámili, že firma kupuje americkú kybernetickú bezpečnostnú spoločnosť Imperva v rámci obchodu v hodnote 3,6 miliardy USD. Akvizícia by tak mala francúzskej firme umožniť výraznejšie diverzifikovať aktivity z tradičného zbrojárskeho biznisu do sektora kyberbezpečnosti. Krok Thales signalizuje, že skupina je pripravená minúť veľké sumy na posilnenie svojej divízie digitálnej identity a bezpečnosti a získať podiel na trhu v Spojených štátoch.

Thales odkúpi Impervu od softvérovej investičnej firmy Thomas Bravo. Manažéri spoločnosti uviedli, že kontrakt by mal v strednodobom horizonte zvýšiť jej zisk na akciu a tržby by mali vzrásť takmer o 500 miliónov EUR „Suma 3,6 miliardy USD je pomerne vysoká,“ povedal Nicolas Arpagian, viceprezident kyberkonzultačnej spoločnosti HeadMind Partners, a dodal, že je nezvyčajné vidieť veľkú francúzsku korporáciu, ako kupuje takéto aktívum od súkromnej investičnej spoločnosti.

„Teraz ich čaká veľa otázok ohľadom integrácie: softvér je živý produkt, potrebujete dobre vyškolených ľudí, ktorí ho budú riadiť a neustále prispôsobovať.“ dodal Nicolas Arpagian a tiež predikoval, že spoločné podnikanie by malo v roku 2024 priniesť výnosy v hodnote 4,5 miliardy EUR a v roku 2027 vzrásť až na 5,5 miliardy USD.

„Sme veľmi spokojní s úrovňou ocenenia, ktoré sme predložili,“ povedal novinárom generálny riaditeľ Thales Patrice Caine. „Táto akvizícia skutočne mení náš rozsah občianskej kybernetickej bezpečnosti,“ dodal. Podľa nedávneho prieskumu spoločnosti PwC sa kybernetické útoky stali hlavným problémom vedúcich pracovníkov globálnych spoločností. Francúzsko minulý rok otvorilo vyhradený kampus mimo Paríža na boj proti hackerom.

Rozhovory s predstaviteľmi firmy Thomas Bravo, ktorá vybudovala veľké portfólio aktív v oblasti kybernetickej bezpečnosti, sa začali v prvom štvrťroku a zrýchlili sa za posledné tri mesiace. Táto akvizícia je jednou z najväčších akvizícií pre firmu Thales. Prvenstvo však drží akvizícia z roku 2019, kedy kúpila spoločnosť Gemalto pre digitálnu identitu za 5,6 miliardy EUR. Predstavitelia firmy uviedli, že dohoda sa uzavrie v roku 2024 na základe schválenia a nepredpokladajú výrazné prekážky.

Vojenský konflikt na Ukrajine naplno ukázal Európe, že mier nie je žiadnou istotou a v prípade rozšírenia konfliktu nebude schopná sa brániť. Firma Thales je jednou zo zbrojárskych spoločností, ktorá v súčasnosti benefituje z rastúcich výdavkov na obranu v rámci EU.

Firma Thales

Thales Group je nadnárodná spoločnosť, ktorá navrhuje a stavia elektrické systémy a poskytuje služby pre letecký, obranný, dopravný a bezpečnostný trh. Spoločnosť so sídlom v Paríži vo Francúzsku pôsobí po celom svete. Thales bola pôvodne založená v roku 1893 ako Compagnie Française Thomson-Houston, francúzska dcérska spoločnosť General Electric.

Francúzsky Thales produkuje široké portfólio zbrojárskych produktov vrátane striel krátkeho a stredného doletu, elektronických komponentov, dronov a raketových systémov. Pre pechotu zas vyrába taktiež zbrane pre pechotu ako samopaly F90. Spoločnosť sa tiež zaoberá vývojom sledovacích, detekčných a spravodajských systémov.

Akcie Thales


Akcie spoločnosti Thales od začiatku roka vzrástli o +11,2 % a za posledných 12 mesiacov vzrástli o +12,1 %, aktuálne sa jej akcie obchodujú na cene 131,25 USD. Pri tejto cene sa akcie firmy obchodujú za 23,2 násobok zisku na akciu (P/E); 15,5 násobok voľného cash flowu na akciu (P/FCF) a 10,6 násobok EV/EBITDA. Ukazovateľ Forward P/E počítajúci s očakávaným budúcoročným ziskom je v súčasnosti na úrovni 17,5 násobok. Dividendový výnos je v súčasnosti 2,25 %.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločností môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJFinanceYahoo, FocusGuru
Predchádzajúci článokHarmonic Trading: Užitočný nástroj pre traderov a investorov
Ďalší článokAkcie Meta opäť posilňujú o 7%, rast spoločnosti opäť zrýchľuje
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno