CEO Draftkings odkazuje investorom, že predaj akcií „jeho“ firmy je ich najväčšia chyba v živote

Akcie DraftKings klesli za posledné 3 mesiace o viac ako 44,2 % a za posledných 12 mesiacov až o 77,5 %.

0
268

Chyba akcionárov?

Generálny riaditeľ spoločnosti DraftKings, Jason Robins sľubuje, že ľudia, ktorí predávajú akcie jeho spoločnosti, budú „ľutovať toto rozhodnutie“. Vyjadril sa tak na sociálnej sieti Twitter minulý týždeň a reagoval tak na pokračujúci prepad akcií, ktoré stratili od svojej maximálnej hodnoty už -78,3 % a aktuálne sa obchodujú na cene $16,11.

„Ak ste dnes predali #DKNG, uvedomte si, že môj tím a ja sme na misii, aby ste oľutovali toto rozhodnutie viac ako akékoľvek iné rozhodnutie, ktoré ste kedy vo svojom živote urobili,“ napísal na Twitteri.

Robins v poslednej dobe odmietal klesajúcu cenu akcií a poukazuje pritom na dlhodobý optimistický prístup. „Momentálne je to divoký trh. Myslím, že to, čo robíme, je od prvého dňa veľmi konzistentné,“ povedal Robins vo februári na CNBC. „Myslím si, že model funguje a tu budeme hrať dlhú hru.“

xtb

DraftKings

Spoločnosť DraftKings rozbiehala svoje podnikanie so zameraním na fantasy súťaže v rámci športu, avšak s príchodom legalizácie online športového stávkovania a kasín v USA sa začalo smerovanie firmy uberať týmto smerom. Dnes tak môžu ľudia v amerických štátoch, kde sú tieto aktivity legálne používať aplikáciu DraftKings na fantasy hry, online stávkovanie a kasínové hry. Firma sa aktuálne snaží ukrojiť si čo najväčší podiel na rýchlo rastúcom trhu.

Ten by podľa výskumnej organizácie Grand View Research mal rásť tempom 10 % ročne a do roku 2028 by mal mať hodnotu 140 miliárd dolárov.

Zdroj obrázku: DraftKings Investor Presentation

DraftKings si užíva v posledných rokoch rýchly rast, keď v medzi rokmi 2017 a 2021 vzrástli jeho príjmy zo 192 miliónov na 1,3 miliardy dolárov. Väčšinu z tohto nárastu možno pripísať získaniu prístupu na nové štátne trhy, ktoré boli zlegalizované. V súčasnosti má firma v prevádzke mobilné športové stávkovanie v 17 štátoch, čo predstavuje 36 % populácie USA a je to najviac spomedzi konkurentov.

V dlhodobejšom horizonte DraftKings odhaduje, že môže generovať ročné príjmy v rozmedzí 6,7 až 9,5 miliardy dolárov. To je založené na nespočetných predpokladoch vrátane toho, že získa podiel na trhu v rozsahu 20 % až 30 % v online športovom stávkovaní, 20 % až 25 % v rámci iGaming a 10 % až 20 % z kanadského online hazardu. Ďalej DraftKings predpokladá, že 65 % populácie USA bude mať prístup k online športovému stávkovaniu a 30 % k iGamingu. To je veľký pokrok oproti súčasným úrovniam 36 % a 13 %.

Podobne ako mnoho ďalších rastových firiem v honbe za rýchlym rastom tržieb a získania najväčšieho podielu na trhu, Draftkings kopí straty. V roku 2021 spoločnosť vygenerovala čistú stratu 1,5 miliardy dolárov, zatiaľ čo v roku 2020 to bolo 1,2 miliardy dolárov. Najvýraznejšími nákladmi firmy sú výdavky na predaj a marketing, ktoré v roku 2021 dosiahli 981 miliónov dolárov.

Akcie DraftKings


Akcie Draftkings za posledných 12 mesiacov poklesli o -77,55 % na $16,11 a výrazne tak zaostávajú za širším trhom. Pri tejto cene sa akcie firmy obchodujú za 5,2 násobok tržieb na akciu (P/S).

Ďalšie novinky zo sveta investovania

xtb

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno