Rozšírenie portfólia

Predstavitelia biofarmaceutickej spoločnosti Bristol Myers Squibb v nedeľu uviedli, že uzavreli zmluvu o fúzii s firmou Mirati, podľa ktorej zaplatia akcionárom firmy 58,00 USD za akciu. Predstavenstvo spoločnosti Mirati transakciu jednohlasne schválilo. Predstavitelia oboch firiem očakávajú, že transakcia sa uzavrie v prvej polovici roku 2024. Očakáva, že akvizíciu bude spoločnosť financovať kombináciou hotovosti a dlhu.

Farmaceutické spoločnosti, vrátane Bristol Myers Squibb, boli v poslednom období veľmi aktívne v rámci akvizícií, pretože sa snažia kompenzovať stratu exkluzivity najpredávanejších liekov. Minulý rok spoločnosť Bristol Myers Squibb získala spoločnosť Turning Point Therapeutics za 4,1 miliardy USD. Dohoda poskytla Bristolu liek na rakovinu, ktorý ukázal pozitívne výsledky v jeho poslednej fáze štúdie a bol blízko k predloženiu na schválenie.

Akvizícia Mirati pridá do ich portfólia liek na rakovinu pľúc Krazati. Zahŕňa tiež prístup ku klinickým aktívam, o ktorých spoločnosť Bristol Myers Squibb uviedla, že doplnia jej onkologický kanál. „Mirati je ďalším dôležitým krokom vpred v našom úsilí o rozšírenie nášho diverzifikovaného onkologického portfólia a ďalšie posilnenie produktov spoločnosti Bristol Myers Squibb na druhú polovicu dekády a neskôr,“ povedal Chris Boerner, generálny riaditeľ spoločnosti.

Bristol Myers Squibb

Bristol Myers Squibb (často skracovaný ako BMS) je americká globálna biofarmaceutická spoločnosť s bohatou históriou v sektore zdravotníctva. Firma vznikla v roku 1989 zlúčením dvoch spoločností, Bristol-Myers a Squibb Corporation. Korene spoločnosti však siahajú ešte ďalej. E.R. Squibb založil v roku 1858 spoločnosť Squibb Corporation, ktorá je známa svojim dôrazom na kontrolu kvality.

BMS sa v priebehu rokov angažuje v rôznych terapeutických oblastiach. Niektoré z ich hlavných zameraní zahŕňali onkológiu, kardiovaskulárne ochorenia, imunovedu a fibrotické ochorenia. Spoločnosť bola zodpovedná za niekoľko prelomových liekov v týchto oblastiach.

Počas svojej histórie sa BMS zapájala do rôznych akvizícií a partnerstiev s cieľom rozšíriť svoje portfólio a dosah. Jednou z najvýznamnejších je akvizícia spoločnosti Celgene v roku 2019, významnej biotechnologickej spoločnosti. Tento krok posilnil pozíciu BMS v onkologickom priestore, medzi inými terapeutickými oblasťami.

BMS pôsobí globálne, s kanceláriami, výrobnými závodmi a výskumnými zariadeniami v rôznych krajinách. Jej lieky sa predávajú vo viac ako 100 krajinách. Bristol Myers Squibb je jednou z najväčších farmaceutických spoločností na svete podľa tržieb. Výskum a vývoj je jadrom činnosti BMS. Spoločnosť výrazne investuje do objavovania a vývoja inovatívnych liekov. Spolupracujú s mnohými organizáciami, akademickými inštitúciami a ďalšími farmaceutickými a biotechnologickými spoločnosťami, aby posunuli hranice vedy.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJBloomberg, FinanceYahoo
Predchádzajúci článokNa burzu vstupuje juhokórejský startup Doosan Robotics
Ďalší článokAnalýza akcie BlackRock: Najväčší tvorca bohatstva na svete
Patrik pracuje ako analytik a tiež redaktor investičného portálu akcie.sk. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a akciové trhy. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno