Ďalšia akvizícia Bristol Myers Squibb

Predstavitelia americkej farmaceutickej firmy Bristol Myers Squibb oznámili, že získavajú vývojára liekov na rakovinu RayzeBio v hodnote 4,1 miliardy USD. Akcie RayzeBio po správe vzrástli o viac ako 100 %, naopak akcie Bristol Myers klesli o 1,6 %. Obchod by sa mal uzavrieť v prvej polovici budúceho roka. Ide tak už o tretiu veľkú akvizíciu firmy v tomto roku, keď po minulotýždňovej kúpe Karuna Therapeutics, tento rok kúpila aj Mirati Therapeutics za 5,8 miliardy USD.

Predstavitelia Bristol Myers uviedli, že za RayzeBio zaplatia 62,50 USD za akciu, čo je viac ako dvojnásobok piatkovej záverečnej ceny 30,57 USD. RayzeBio dokončila prvú verejnú ponuku (IPO) v septembri tohto roka. Spoločnosť so sídlom v San Diegu je vývojárom rádiofarmaceutických liečiv v klinickom štádiu. Jeho súčasný program zahŕňa programy zamerané na liečbu solídnych nádorov, malobunkového karcinómu pľúc a hepatocelulárneho karcinómu. To zahŕňa fázu 3 štúdie pre zriedkavý typ nádoru pankreasu.

„Získanie diferencovanej rádiofarmaceutickej platformy od RayzeBio môže pomôcť presadiť sa Bristol Myers Squibb v jednom z najsľubnejších a najrýchlejšie rastúcich nových spôsobov liečby pacientov so solídnymi nádormi, cieleným doručovaním rádioaktívnej záťaže do rakovinových buniek,“ uviedol hlavný lekár pre vývoj liekov Bristol Myers, Samit Hirawat.

Ide pritom už o druhú akvizíciu americkej spoločnosti za posledný týždeň. V piatok 22. decembra spoločnosť oznámila akvizíciu Karuna Therapeutics za 14 miliárd USD. Jedným z hlavných projektov spoločnosti Karuna Therapeutics bol vývoj lieku s názvom „KarXT,“ ktorý bol vyvinutý na liečbu symptómov schizofrénie.

Akcie Bristol Myers Squibb tento rok klesli o viac ako 27 %. Nedávno akcie spoločnosti padli o takmer 5 % za jediný deň po tom, čo spolu s firmou 2seventy bio oznámila oneskorenie získania schválenia pre liek Abecma na liečenie refraktérneho mnohopočetného myelómu, rakoviny krvotvorného systému. Akcie RYZB medzitým získali približne 70 % zo svojej ponukovej ceny v septembri.

Nedávno sme firmu rozoberali aj v článku o tom, akú trhovú hodnotu môžu mať Big Farma spoločnosti:

Akcie Bristol Myers Squibb


Akcie Bristol Myers Squibb v priebehu tohto roka klesli o takmer -30 % a v súčasnosti sa obchodujú na 51,21 USD. Pri tejto cene sa akcie firmy obchodujú za 13 násobok zisku na akciu (P/E); 9,1 násobok voľného cash flowu na akciu (P/FCF) a 6,9 násobok EV/EBITDADividendový výnos predstavuje 4,69 %.

Ďalšie novinky zo sveta investovania
Akcie spoločností môžete kúpiť TU.

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich 
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
xtb
ZDROJFinanceYahoo, GuruFocus
Predchádzajúci článokØrsted plánuje postaviť najväčšiu veternú farmu na svete
Ďalší článokNajväčšie fúzie a akvizície technologických spoločností za rok 2023
Patrik pracuje ako vedúci projektu akcie.sk a tiež redaktor tohto investičného portálu. Špecializuje sa najmä na makroekonómiu a čiastočne akciového trhu. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno