More

  Akcie jednej z najväčších farmaceutických firiem s svete Bristol-Myers Squibb klesli včera o 4,6 %. Spoločnosť spolu s firmou 2seventy bio oznámila oneskorenie získania schválenia pre liek Abecma na liečenie refraktérneho mnohopočetného myelómu, rakoviny krvotvorného systému.

  Akcie jednej z najväčších farmaceutických firiem s svete Bristol-Myers Squibb klesli včera o 4,6 %. Spoločnosť spolu s firmou 2seventy bio oznámila oneskorenie získania schválenia pre liek Abecma na liečenie refraktérneho mnohopočetného myelómu, rakoviny krvotvorného systému.

  Oneskorenie lieku pre Bristol-Myers Squibb

  Úrad pre potraviny a liečivá sa nebude môcť stretnúť, aby prijal rozhodnutie do cieľového dátumu 16. decembra. Cantor Fitzgerald tiež v pondelkovej poznámke uviedol, že neúspešná štúdia 3. fázy spoločnosti Bayer týkajúca sa jej kandidáta na riedenie krvi asundexian môže mať negatívne dôsledky. pre liek FXIa od Bristol Myers Squibb, milvexian. Firma práve spustila program fázy 3 pre liek.

  Myelóm multiple je rakovina krvotvorného systému, ktorá postihuje plazmatické bunky, známe aj ako plazmatické bunky B. Tieto bunky sú zodpovedné za produkciu protilátok, ktoré sú dôležité pre imunitný systém. Myelóm multiple je druhom krvného rakoviny, ktorý vzniká, keď plazmatické bunky začnú nekontrolovateľne rásť a hromadiť sa v kostnej dreni a iných tkanivách kostí.

  Myelóm multiple je vážne ochorenie, ale mnoho pacientov dosiahne zlepšenie svojho stavu alebo dočasnú remisiu vďaka liečbe. Rovnako dôležitý je aj manažment príznakov a starostlivosť o celkový zdravotný stav pacienta, čo môže pomôcť zlepšiť kvalitu života pacientov so myelómom multiple. Je dôležité diskutovať o liečebných možnostiach a prognóze so svojím lekárom, ak máte podozrenie na toto ochorenie.

  Bristol-Myers Squibb sa špecializuje na liečbu rôznych ochorení, vrátane onkologických ochorení, kardiovaskulárnych ochorení, infekcií, psychiatrických porúch a ďalších. Spoločnosť je známa svojimi inovatívnymi liekmi a terapiami, ktoré prispievajú k zlepšeniu zdravia a kvality života pacientov po celom svete.

  Okrem výskumu a vývoja liekov sa spoločnosť angažuje aj v oblasti spoločenskej zodpovednosti a podporuje rôzne dobročinné aktivity a programy, ktoré majú pozitívny vplyv na zdravie a blahobyt spoločnosti.

  Pred nedávnom firma vykázala tržby za Q3 2023 vo výške 11,0 miliardy USD, čo medziročne predstavuje pokles o 2 %. Nižšie tržby ovplyvnil najmä pokles predaja lieku Revlimid. Akcie spoločnosti Bristol-Myers Squibb od začiatku roka klesli o 32,3 % a v súčasnosti sa obchodujú za 48,9 USD. Dividendový výnos akcií predstavuje 4,6 %.

  Ďalšie správy v našej sekcií krátke správy.
  Akcie spoločnosti môžete kúpiť TU.

  Newsletter
  1x do mesiaca

  Chceš byť informovaný 1x za mesiac o naších najdôležitejších článkoch z diania na burze?

  Ďakujeme

  Something went wrong.