Vstup na burzu

Grindr, zoznamovacia aplikácia, ktorá sa špecializuje na komunitu LGBTQ+ v piatok vstúpila na burzu prostredníctvom SPAC, zlúčením s Tiga Acquisition. Pri svojom debute zaznamenala značný úspech, keď jej akcie uzatvorili obchodovanie vyššie o +213,84 % na cene $36,50. Spoločnosť sa obchoduje po skratkou GRND na burze v New Yorku a získala trhovú kapitalizáciu 2,1 miliardy USD.

K nárastu došlo po tom, čo sa približne 98 % investorov rozhodlo odkúpiť svoj podiel, keď hlasovali za schválenie dohody, čo znamená, že v obehu zostalo menej ako 500 000 akcií. Oveľa menšie množstvo akcií, ktoré sú k dispozícii na obchodovanie, môže viesť k veľkým výkyvom cien akcií, čo je pre bývalé SPAC bežné. Pri búrlivom debute aplikácie bolo zastavenie s akciami zastavené najmenej 17 krát pre vysokú volatilitu, keďže takmer 2,7 milióna akcií zmenilo majiteľa.

Grindr

Spoločnosť Grindr bola založená v roku 2009 a dnes je z nej najväčšia sociálna sieť so zameraním na LGBTQ+ komunitu. Podľa dostupných údajov má aplikácia aktuálne 11 miliónov používateľov, z toho 723 tisíc platiacich. 80 % používateľov tvoria ľudia do 35 rokov. V roku 2021 sa tržby podniku zvýšili o 30 % na 147 miliónov dolárov. Služba je dostupná v 190 krajinách sveta.

Ďalšie novinky zo sveta financovania

Upozorňujeme:

– Článok nie je investičným odporúčaním
– Historická výnosnosť nie je nikdy zárukou budúcich výnosov
– Investície na kapitálových trhoch sú vždy rizikové

xtb
ZDROJBloomberg
Predchádzajúci článokGoldman Sachs očakáva medvedí trh aj v roku 2023
Ďalší článokTržby Xiaomi klesli o 10% kvôli nízkemu dopytu po smartfónoch. Ten by mal pokračovať.
Marek pracuje ako analytik finančných trhov v investičnej spoločnosti Portu a špecializuje sa predovšetkým na makroekonómiu, globálne akciové trhy, prípadne komodity. Jeho cieľom je zvýšiť investičnú gramotnosť na Slovensku a približovať odborné témy ľudským jazykom. Marekove komentáre a analýzy vychádzajú v popredných médiách v Česku a na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno